Lightfall
9 +,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Fantasy,  Komiks,  Przygodowe

Lightfall – Przygodowy komiks pełen akcji i magii

Lightfall to graficzna opowieść, która zachwyca fabułą oraz wizją magicznego świata, bajkowymi ilustracjami oraz ciekawymi i silnymi postaciami. Czytelnicy mogą cieszyć się od razu dwoma tytułami. Księgą pierwszą pod tytułem Utracone światło oraz księgą drugą pod tytułem Cień Ptasich Skrzydeł. Książki należy czytać kolejno, ponieważ druga część to następstwo zdarzeń i kontynuacja drogi bohaterów przez krainę Irpy. Lightfall to opowieść, w której autor puszcza wodze fantazji na całego. Czytelnicy poznają świniomaga, sympatycznego Galduriana o imieniu Cad, wielką smoczycę Bungę która robi najlepsze omlety, małą ale odważną Bea oraz wiele innych osobliwych dobrych, ale również złych postaci.

Teksty bohaterów bywają bardzo zabawne, innym razem wzruszające. Ilustracje budzą niepokój i trwogę albo również zachwyt i zaskoczenie. W zasadzie każda rozkładówka jest swoistym dziełem. Czytanie Lighfall dostarczy czytelnikom wiele przeżyć i pozostawi niedosyt, bo chce się więcej.

Utracone Światło – Księga Pierwsza

To początek przygody. Czytelnicy poznają główną jej bohaterkę, małą Beatrice oraz jej przyszywanego dziadka świniomaga. Ta zadziwiająca para mieszka w domku na skraju lasu wraz z kotem o imieniu Nim. Dziadzio jest już sędziwy i szwankuje mu pamięć, dlatego Bea pomaga mu w zbieraniu składników na eliksiry. Pewnego dnia, kiedy dziewczynka wyrusza do lasu po potrzebne składniki, spotyka roześmianego, pogodnego Cadwalladera (Cad`a) z jak mówią, wymarłego plemnia Galdurianów. To on ratuje dziewczynkę przed upadkiem z wysokiego drzewa. Od słowa do słowa, okazuje się, że Cad poszukuje świniomaga, aby rozszyfrować pewien tekst. Razem udają się więc do domu Bei, aby nowy towarzysz mógł porozmawiać z dziadkiem. Bohaterzy zastają tam tylko list. Dziadek, strażnik Pieczęci Drzemiącego przekazuje dziewczynce, że rusza aby dopełnić obowiązków i sprawdzić stan pieczęci. Bea ma zostać w domu i pilnować powierzonego jej Słoja. Oczywiście, tak się nie dzieje. Bea i Cad razem ruszają przez krainę Irpy, by odnaleźć świniomaga.

Droga będzie usłana wieloma niebezpieczeństwami, a bohaterzy spotkają wiele osobliwych postaci. Począwszy do małych purchatek, przez jakby wiedźmę Grochę, Szczurzego Złodzieja, niebezpieczne kraby olbrzymy, święte stworzenie Arsaji, groźne plemię Tikarri, obwoźnych sprzedawców Boisnberrego i Śpiocha, Bungę oraz wielu innych. W trakcie drogi Bea i Cad nie raz będę bliscy stracenia, a poszukiwanie dziadka zamieni się w coś o wiele poważniejszego. Krainie Irpy grozi wielkie niebezpieczeństwo. W biwie w mieście Lealand ktoś lub coś (nie zdradzę) zabiera Słój Bei.

Cień Ptasich Skrzydeł – Księga Druga

Po wielkiej bitwie w mieście Lealand, Bea i Cad dochodzą do siebie. Nieugięci postanawiają ruszyć w dalszą drogę. Tym razem szukają nie tylko dziadka, ale również zaginionego Słoja, a zamknięty niegdyś w Pieczęci Drzemiącego stwór ciemności, pozostaje na wolności i chce sprowadzić na krainę Irpy mrok. Czy uda się powstrzymać zbudzone zło? Kim tak naprawdę jest Kest? Czy Lorgon, Duch Wód pomoże bohaterom? Dokąd zmierza ta opowieść? Tyle pytań i tyleż odpowiedzi znajdą czytelnicy w tej porywającej opowieści graficznej.

Lightfall to coś więcej niż przygoda

Niesłychanie podobała mi się różnorodność postaci. Mam na myśli zarówno wygląd, jak i cech charakteru, miejsca zamieszkania czy posiadanych umiejętności. Mieszkańcy Irpy tak różni potrafią zjednoczyć się w staraniach o powstrzymanie mroku.

Ciekawy jest również wątek małej Bei, która miewa ataki paniki. Dziewczynka zmaga się z lękiem, gdy na jej dziecięcych barkach robi się cieżko. Zbyt wiele się dzieje, zbyt wiele decyzji jest do podjęcia. To jakby analogia to sytuacji, w której nierzadko znajdują się nasze dzieci. Obarczone wieloma obowiązkami i wyzwaniami, a także światową zawieruchą, czują się zagubione. Myślę, że młodzi czytelnicy doskonale zrozumieją to co czuje Bea. Łatwiej jest być odważnym wśród przyjaciół i rodziny. Pamiętajmy o tym.

Seria Lightfall to zaskakująca, wartka fabuła oraz cieszące oko krajobrazy. Lasy. Płaskowyże. Góry. Woda. Światło oraz Mrok. Cała gama cudów świata namalowana w detalach i bez kompleksów. Wyszło fantastycznie.

Zajrzyjcie na profil instagramowy autora powieści Tima Proberta, zostałam fanką jego kreski. Cieszę się niezwykle, że autor pracuje nad kolejną księgą przygód.

Lightfall: Księga PierwszaUtracone Światło, Księga DrugaCień Ptasich Skrzydeł, Tim Probert, wydawnictwo Wilga, każda z książek liczy po 256 stron, wiek 9+

Więcej świetnych komiksów szukajcie w kategorii KOMIKSY TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *