Manifestuj
Dla Rodziców

Manifestuj i przyciągaj lepszą przyszłość

Manifestuj to książka dzięki, której oswoimy swoją rzeczywistość. Autorka pisze w niej, że spokój, świadomość, jasne cele jak również ich wizualizacja pozwalają budować naszą siłę, bo To, co myślimy, robimy i to, w co wierzymy, znajduje swój wyraz w naszym życiu. To niby oczywistości, ale jakże łatwo je stracić z pola widzenia, zgubić w codziennej gonitwie i obowiązkach. Znaleść na zakręcie. Manifestuj pozwala na nowo złapać zoom na to, co ważne i co pozwoli urzeczywistnić nasze marzenia. Przyznam, że od czasu do czasu sięgam po książki, które mnie na nowo stawiają do pionu, inspirują czy też zwyczajnie zachęcą do działania. Pomagają skupić uwagę na sobie, bo to dla mnie zdecydowanie trudne.

Zajrzyjcie ze mną do wnętrza książki. To lektura, z której czytaniem nie trzeba czekać na właściwy moment. Autorka opisuje nam techniki oraz narzędzia, które pomogą nam sprawić, aby moment na realizację marzeń stał się tu i teraz.

Manifestuj by tworzyć swoją rzeczywistość

Z uwagą przeczytałam krótką historię autorki i jej początki z praktyką manifestowania. Jak wielu ludzi stała na rozdrożu, szukała sposobu na pozbycie się starych nawyków, złapania dobrej energii oraz zmiany jakości życia na lepsze. Dzięki przyjaciółce zetknęła się z wiedzą na temat Manifestowania i ten moment stał się przełomem. Pogłębiając wiedzę i praktykując, stała się uważniejsza na to, co wokół i zaczęły dziać się zmiany. Nie myślcie jednak, ze zmiany dzieją się same. O nie. Więcej o autorce i jej losach doczytajcie sami, a ja opowiem trochę o tym, co proponuje w książce.

W Manifestuj przeczytacie o siedmiu krokach, które wypracowała autorka na swojej ścieżce zmiany:

  • Po pierwsze – ustal swoje cele (co według mnie samo w sobie nie jest proste, bo często nie wiemy czego chcemy) Nie mniej jednak, aby manifestować potrzebujemy wiedzieć co. Nawet jeśli jest to witalność każdego poranka to już to jest cel.
  • Drugie – nie wątpij w siebie, uwierz i wizualizuj, to co czujesz że jest dla ciebie dobre – Marz z rozmachem i nie powstrzymuj się.
  • Trzecie – działaj i zachowuj się tak, jak widzisz to w swoich manifestach. To nie ty pasywnie przyciągasz zmiany, a świadomie je wprowadzasz, urzeczywistniasz. Pozbywasz się wymówek i wychodzisz ze strefy komfortu.
  • Czwarte – pokonaj przeszkody jakie przyniesie twoje otoczenie. Nabieraj odporności kiedy coś nie idzie zgodnie z twoim planem.
  • Piąte – bądź wdzięczna. Napełnij głowę i ciało pozytywami, które już masz w sowich zasobach. Dostrzeż to co dobre, już obecne w twoim życiu.
  • Szóste – zmień zazdrość w inspirację. Każdy z nas pewnie czasem ją czuje, zazdrość. To emocja która powoduje negatywne wibracje. Któż nie czuł zazdrości obserwując social media pięknych, młodych i zaradnych właścicielek lub właścicieli kont. Pewnie każdy w duchu. Zamiast więc podglądać z zachwytem i zazdrością, wprowadzacie zmiany w swoim życiu, podpowiada autorka. Nawet drobiazgi sprawią, że poczujesz się lepiej.
  • Siódme – nabierz zaufania, że i tobie może przydarzyć się coś dobrego. Taka postawa wzmacnia i łączy wszystkie elementy sztuki manifestacji. „Odpuść sobie czekanie”, zaufaj sobie i otoczeniu, działaj.

Pracuj nad sobą

Na każdym etapie, autorka proponuje ciekawe i proste zadania. Zachęca na przykład do opracowywania list lęków względem naszego celu albo małych przyjemności. Namawia do stworzenia mapy marzeń. Podpowiada, aby używać pozytywnego języka, „kiedy”, zamiast „jeśli” czy „cieszę się na próbę” zamiast „boję…”.

Manifestuj to książka, która pozwoli wam rozprawić się ze sobą. Wybaczyć błędy, zminimalizować troski na rzecz polubienia siebie jak również dostrzeżenia możliwości. Czasami nie będzie łatwo, bo trudno jest pisać o rzeczach, które bolą.

Manifestowanie to nie tylko wyobrażanie sobie, ale wypracowana krok po kroku wewnętrzna siła, która pozwala nam wprowadzać zmiany na lepsze. Każdy z opisanych kroków był mi znany, ale uporządkowane tworzą spójny proces i popychają do konsekwentnego działania. W końcu każdy z nas ma tylko jedno życie i warto napełnić je poczuciem celu i spełnienia.

Praca nad sobą, która przynosi siłę, satysfakcję i pozytywną energię jest według na dorosłym potrzebna w tak niepokornych czasach. My dorośli powinniśmy zachować optymizm szczególnie dla naszych dzieci. Po to, aby dać przykład i przekazać im wiarę, że mogą zdziałać to co sobie wymarzą.

Jeśli temat poruszony w książce okazał się dla was ciekawy, zajrzyjcie również do wpisu Moc manifestowania. Przejmij kontrolę nad swoją przyszłością –> TUTAJ.

Manifestuj i przyciągaj lepszą przyszłość, Roxie Nafousi, wydawnictwo Muza, 224 strony, format wielkości zeszytu, miękka okładka

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *