Minecraft Saga Stonesword
6 - 8,  9 - 12,  Dla dzieci,  Dzieci,  Minecraft

Minecraft Saga Stonesword tom 3 – Akcja Zwierzaki

Minecraft Saga Stonesword to seria będąca kontynuacją Kronik Woodsword, czyli opowieści stworzonych na licencji twórców gry Minecraft. W obu seriach czytelnicy śledzą zmagania grupy przyjaciół Morgana Mercado, Harper Houston, Po Chen, Jodi Mercado (młodsza siostra Morgana) oraz Theo Grayson (nowy w paczce). Ekipę opuszcza Ash, która wraz z rodziną zmienia miejsce zamieszkania, ale nie traci kontaktu z przyjaciółmi. Ciekawie jest obserwować różne charaktery i osobowości, które tak fajnie się dogadują i wspierają wzajemnie.

Tytuł Akcja Zwierzaki to trzeci tom należący do Sagi Stonesword. Wszystkie dotychczasowe opowieści zachowują podobną stylistykę. Czytelnik towarzyszy dzieciakom zarówno w prawdziwym, realnym życiu jak i w ich Minecraftowych spotkaniach w e-świecie. To świetna opowieść o przyjaźni, szkolnych wyzwaniach i domowych sprawach. Książki zachowują równowagę między zainteresowaniami i codziennością bohaterów, a ich wielką pasją do gry. W Minecrafcie czują się szczęśliwi. Również trzeci tom rozpoczyna Prolog, w którym grupa zostaje zaatakowana przez straszną wiedźmę..

Akcja Zwierzaki

Dla tych czytelników, którzy pierwszy raz spotkają się z grupą przyjaciół, warto wspomnieć, że dzięki eksperymentalnym goglom VR skonstruowanych przez szkolną profesorkę, dzieciaki naprawdę przenoszą się do świata Minecraft. Znajdują się jakby w grze. Walki z mobami, dzikie przygody, upadki są więc dla nich naprawdę niebezpieczne. I tym razem po ataku królików dzieci podejrzewają „że coś jest nie tak”. Jednocześnie ekipa zamierza pomóc Królowi Przywoływaczy. Ten mob najpierw im wrogi, potem zmienił się w kamień, a następnie w kilka innych mobów. Dzieci chcą pomóc Królowi powrócić do dawnej formy. Jednak w tej przygodzie na drodze staje im wiedźma. Chcąc uwolnić więzione przez wiedźmę zwierzęta, sami wpadają w sidła i zostają zaklęci. Aby zdjąć zaklęcie muszą sprowadzić niezwykle rzadką brązową, grzybową krowę. Czy im się to uda? Jaki plan ma podstępny mob? „Wiedźma była przeciwnikiem niepodobnym do żadnego, z jakim mieli dotychczas do czynienia”.

Nie tylko w świecie Minecraft dzieje się dużo. W świecie rzeczywistym Jodi marzy o własnym, prawdziwym zwierzaku. Robi wszystko, aby go dostać, choć jej brat ma bardzo mieszane uczucia. Czy jej marzenie się spełni?

Akcja Zwierzaki to nie ostatnia część, a my już czekamy na kolejne przygody.

Minecrat Saga Stonesword dobra do czytania

Saga Stonesword ma te zaletę, że pozwala czytelnikom czy też graczom ćwiczyć samodzielne czytanie. Duże litery, pogrubione w tekście całe zwroty, prosty język i wartka Minecraftowa akcja sprawiają, że dzieciom jakoś bardzo chce się czytać. Koniecznie spróbujcie.

Wszystkie opowieści z obu serii są dość bogato ilustrowane czarno-białymi grafikami, często nawiązującymi do klimatu gry. Twarda poręczna oprawa skutecznie chroni książkę.

Lubię śledzić grę w Mincerft mojego syna, choć nie wszystko ogarniam, przyznaję (mało powiedziane). Natomiast książki wiele wyjaśniają i pozwalają rodzicom wczuć się nieco w klimat, zrozumieć pasję dzieci do tej gry. Polecam wam. Spróbujcie. Podsuńcie książkę swojemu graczowi, albo przeczytacie ją razem.

Recenzję serii Minecraft Kroniki Woodsword znajdziecie TUTAJ.

Minecrat Saga Stonesword tom 3 – Akcja Zwierzaki, Nick Eliopulos, wydawnictwo HarperKids, 144 strony, wiek 7+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *