Minecraft Would You Rather
6 - 8,  6+,  9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Minecraft

Minecraft Would You Rather – edycja polska

Minecraft Would You Rather czyli Co wolisz w wersji polskiej to gratka dla miłośników Minecrafta. Bohaterzy gry wędrując po blokowym świecie nieustannie podejmują się trudnych misji wymagających decyzji. W książce czytelnicy wraz z Alex i Stevem staną przed aż pięćdziesięcioma dylematami do rozstrzygnięcia. W oparciu o wiedzę i doświadczenie bohaterów jak również dodatkowe opcje, czytelnicy będą podejmować ostateczną decyzję.

Książka pełna fantastycznych minecraftowych ilustracji. Pojawiają się fragmenty różnych biomów czyli światów, rozmaite moby oraz atrybuty. Zróżnicowana czcionka wprowadza wiele dynamiki. Jest akcja. Minecraft Would You Rather czy Co wolisz to książka doskonała do czytania z rówieśnikami. Razem łatwiej dokonać najlepszego wyboru spośród dostępnych skrajnie złych opcji.

Minecraft Would you rather? nie jest proste

Każde z pięćdziesięciu wyzwań zajmuje dwie stronice. Na pierwszej jest krótki kontekst do sytuacji i sformułowane opcje wyboru. Na drugiej stronie Alex i Steve dzielą się doświadczeniem i rozważają co zrobiliby w danej sytuacji. Jeśli czytelnik dalej nie wie na co się zdecydować, może sprawdzić inne opcje i podjąć ostateczną decyzję. Jednak nigdy nie jest prosto. Są to wybory mniejszego zła. A zatem Co wolisz?

  • Znaleźć się w lochu pełnym zombie, mając tylko drewniany miecz. CZy zgubić się w głębokiej opuszczonej kopalni, mając jedynie drewniany kilof?
  • Po obudzeniu przekonać się, że niebo aż roi się od wygłodniałych smoków Endu czy wstać i odkryć, że w twojej bazie zespawnowała się właśnie grupa witherów?
  • Być w stanie zakląć wszystko, ale nie móc warzyć mikstur, CZy móc uwarzyć dowolną miksturę, ale nigdy nie być w stanie niczego zakląć?

Książka obfituje w moby. Pojawiają pająki, smok Endu, creepery, utopce, pigliny, osadnicy i minecraftowe zwierzęta czyli na przykład oswojone koty, koza, lamy i wiele innych. Doradzające główki Steva i Alex zawsze są roześmiane i pozytywne nastawione do wyzwań.

Minecraft Would You Rather to niewielka książeczka o zeszytowym formacie, która przyniesie dzieciom wiele radości i dobrej zabawy. Można ją zabrać wszędzie i podejmować nietypowe decyzje w gronie rówieśników nawet podczas szkolnej przerwy. Książka konfrontuje czytelnika z trudnymi sytuacjami. Uczy podejmowania decyzji w oparciu o naszkicowany scenariusz. Rozwija wyobraźnię. Mój domowy recenzent nie mógł się oderwać od lektury.

Jeśli młodzi miłośnicy Minecrafta chcieliby poćwiczyć język angielski, mogą sięgnąć po wersję angielską książki.

Postacie z Minecrafta

Więcej minecraftowych książek znajdziecie w kategorii Minecraft TUTAJ.

Minecraft Would You Rather, edycja polska, Thomas McBrien, ilustracje Joe McLaren, wydawnictwo Harper Collins Polska, 112 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *