Mopsik który chciał zostać reniferem
6 - 8,  Dla dzieci,  Dzieci,  Pies,  Przygodowe,  Rodzina,  Świąteczne,  Zwierzęta

Mopsik, który chciał zostać reniferem – recenzja

Zapraszam was na kolejne spotkanie z książką o przygodach sympatycznej suczki Peggy, przed Wami Mopsik, który chciał zostać reniferem. Tym razem z bohaterami zatopimy się w świątecznych klimatach oraz wszystkim tym co, kojarzy nam się ze świętami, czyli rodziną, domem, ciasteczkami, choinką, Mikołajem i oczywiście prezentami. Tak jak w poprzednich dwóch historiach o perypetiach Peggy, suczka stawia sobie wysoko poprzeczkę, ponieważ aby zrealizować swój cel musi zostać reniferem. A cel nie jest byle jaki, Peggy pragnie uszczęśliwić swoją rodzinę, bo ostatnio gorzej jej się wiedzie, a jej członkom doskwierają minorowe humory.

Święta, święta, święta…

Jak wspomniałam, rodzina Peggy boryka się z kłopotami. Najmłodsza Rubi nie przepada za swoją nauczycielką, Chloe traci najlepszą przyjaciółkę Ellie, Finn rozstaje się z jednym z członków swojego zespołu, mamie nie wiedzie się w nowo otwartej kawiarni, a tata próbuje wszystko ogarnąć. Nastroje nie są najweselsze i Peggy wyraźnie to widzi. Nawet szkolny jarmark bożonarodzeniowy nie poprawia sytuacji, a nawet ją komplikuje. Suczka wie, że musi działać. Spotkane na jarmarku renifery podsuwają jej pomysł jak pomóc rodzinie. Peggy musi stać się reniferem by spotkać się z Mikołajem i poprosić o szczęście dla swoje rodziny. Ale kiedy tego planu nie udaje się wcielić w życie, sama rusza na poszukiwania Mikołaja. Co z tego wyniknie, co przydarzy się jej po drodze, czy rodzina odzyska radość? Aby znaleść odpowiedzi na pytania, zapraszam małych czytelników do lektury.

Przyznam, że historie o Mopsiku, który chciał zostać …. lubimy czytać razem, bo to iście rodzinne opowieści, ale również dlatego, że tekst jest dość drobny i jest go dużo. W książce dużo jest emocjonalnych ilustracji w czarno-białych odcieniach. Wyraźnie widać na nich bohaterów, którzy przeżywają codzienne wyzwania, kłopoty, rozczarowania, a na koniec radości. Książkę czyta się szybko.

Bardzo poręczny format, i miękka oprawa sprawia, że Mopsika można zabrać ze sobą wszędzie i czytać w drodze.

Wcześniejsze dwie książki z serii Mopsik, który chciał zostać króliczkiem TUTAJ oraz Mopsik, który chciał zostać jednorożcem TUTAJ.

Mopsik który chciał zostać reniferem, Bella Swift, wydawnictwo Wilga, 144 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *