Nauka z Komiksem
6 - 8,  9 - 12,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Komiks,  Przyrodnicze

Nauka z Komiksem: Życie, Rośliny i zwierzęta

Nauka z Komiksem, Życie to seria edukomiksów, która przedstawia i wyjaśnia młodym czytelnikom zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie. Dzieci, które mają ulubionych bohaterów Disneya będą zachwycone. Kreskówkowe, żywiołowe oraz pełne emocji postacie z bajek biorą udział w przyrodniczych przygodach. Komiks przeplatany jest rozdziałami wypełnionymi wiedzą. Te mini rozdziały dogłębnie i w atrakcyjny sposób wyjaśniają poruszane w treści zagadnienia jak na przykład Narodziny życia na Ziemi, Budowa komórki lub Ewolucja, której się nie spodziewasz. Przyznam, że te przyrodnicze komiksy dla dzieci mnie zachwyciły. Nie ma wątpliwości, że sięgniemy po kolejne tytuły w serii.

Genetyka i ewolucja – Życie

Życie to pierwszy tytuł w serii Genetyka i Ewolucja. Lilo i Stich to bohaterowie części pierwszej oraz drugiej (o której przeczytacie w dalszej części wpisu) tej bajki. Mała Lilo wraz ze Stichem w towarzystwie siostry Nani, Davida i Dr Jumba Jookiba wspinają się na górę Kamakou by podziwiać widoki. Jednak Lilio ma zupełnie inne zamiary. Jest miłośniczką przyrody i zamierza udokumentować wyprawę. Bohaterzy natkną się na ciekawe znalezisko, które Jumba zdecyduje się ożywić. Co z tego wygnikienie przekonajcie się czytając tę przygodę z dzieckiem.

W trakcie wyprawy dzieci dowiedzą się między innymi czym jest komórka i jak jest zbudowana, jak powstało życie na Ziemi, w jaki sposób tworzy się skamienielina. Pojawia się wiele nowych pojęć jak fotosynteza, chloroplasty, aminokwasy, organelle i wiele innych. Zawiła wiedza przekazana jest w fascynujący, ciekawy, prosty jak również barwny sposób.

Na początku pierwszej części prezentują się wszyscy bohaterzy. Kolejne książki należy czytać zgodnie z kolejnością, bo dwójka to kontynuacja jedynki.

Rośliny i Zwierzęta

W części Rośliny i Zwierzęta, mały moa-nalo zostaje w rodzinie Davida, za zgodą kuratora Bąbla. Jednak Galaktyczny Trybunał oraz wysłany na Ziemię kapitan Gantu będą mieli inne zdanie w tej sprawie. Wiem, że brzmi to trochę enigmatycznie, ale więcej nie mogę zdradzić. W tej części dzieci przeczytają między innymi o:

  • Ewolucji na Ziemi, podobieństwach gatunków jak również ich dostosowywaniu dostosowywaniu się do warunków otoczenia.
  • Będzie o fotosyntezie oraz klasyfikacji roślin.
  • Procesie ewolucji zwierząt aż do Australopithecusa .
  • Zapylaniu roślin przez pszczoły.

Co jednak wyniknie z tego kosmicznego zamieszania, czy zaginiony w gęstej dżungli mały moa-nalo odnajdzie się? Jaką decyzje podejmie Galaktyczny Trybunał? Cudownie było przedzierać się przez zarośla dżungli z bohaterami i patrzeć jak mały przybysz rośnie.

W rozdziałach edukacyjnych będzie o Znaczeniu Klimatu dla ewolucji i klasyfikacji organizmów, O tym jak piją rośliny i ekosystemie.

Dzięki komiksom dzieci złapią również garść ciekawostek na temat zwyczajów panujących na Hawajach, na których rozgrywa się akcja komiksu.

Nauka z Komiksem czyli przyrodnicze komiksy dla dzieci są staranie wydane. Okładka jest miękka, za to w środku zastosowano sztywniejszy połyskującym papier. Wydanie wyróżnią również przyciągające uwagę, kolorowe ilustracje. To idealna propozycja na początek przygody z czytaniem.

Komiks przyrodniczy zapewnia kreatywnie spędzony czas, a uproszczona narracja przekona dzieci które nie mniej lubią książką. W komiksach jest dużo akcji, która wciąga oraz wiedzy, która pobudza młodego człowieka do myślenia i poszukiwań.

W serii Nauka z Komiksem znajdziecie również temat: Galaktyki i Planety, Era Dinozaurów, Miasta Przyszłości.

Nauka z Komiksem: Genetyka i Ewolucja: Życie, Rośliny i zwierzęta, autorzy: Silvia Bencivelli Piero Genovesi Shimabukuro Denise, Świat Komiksu, Story House Egmont, każdy po 64 strony, wiek 8+

Zajrzyjcie również do innych cudownych edukomiksów, na przykład 24 godziny w epoce kamienia oraz na Antarktydzie TUTAJ lub Róża, a co chcesz wiedzieć? TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *