Nikogo nie ma w domu
3 - 5,  3 +,  Dla dzieci,  Kreatywne,  Picture book,  Zwierzęta

Nikogo nie ma w domu – książka obrazkowa dla najmłodszych

Nikogo nie ma w domu to pięknie namalowana opowieść o dwójce przyjaciół Leo i Kimbo. Kimbo ma tego dnia urodziny, dlatego Leo postanawia wybrać się do przyjaciela i zrobić mu niespodziankę. Po drodze szykuje również prezent i choć nie wszystko się uda, to nie ma znaczenia.

Opowiastka zilustrowana w szalonym stylu. Na każdym skrawku stronicy coś się dzieje, albo ktoś się czai. Osobliwe, zabawne postacie. Niezwykle kolorowe, soczyste oraz gadatliwe. Natomiast teksty krótkie, wpadające w ucho, czasem rymowane, umieszczone w dymkach lub bez. Nadają się doskonale do czytania z maluchami lub do podejmowania próby pierwszego samodzielnego czytania przez dzieci. Ta miejska dżungla barw przyciągnie uwagę maluchów na dłużej.

Nikogo nie ma w domu

Leo budzi się rano i od razu postanawia ruszyć do przyjaciela Kimbo. Odwiedzę go i razem miło spędzimy dzień. Idzie pieszo, bo ma w planie zakup pysznych ciastek. Rozmyśla też jaki prezent może ofiarować koledze. W końcu decyduje się na napisanie wiersza. Tymczasem w mieście wiele się dzieje. Jest Marsz Robali, Pingwiny sprzedają rymy, a Biedronka kłóci się ze Stonką. W końcu Leo dociera do przyjaciela. Ale co, to? Nikogo nie ma.

Gdzie podział się Kimbo i czy przyjaciele spotkają się tego dnia?

Poza zakręconą historią i oszałamiającymi ilustracjami, w książce na dzieci czeka jeszcze zadanie. Żabki do odszukania i policzenia. Na końcu książki znajdziecie podpowiedz ile żabek ukryto i na których stronach je znajdziecie.

Tytuł Nikogo nie ma w domu został wydany z dużą starannością. Twarda matowa okładka z błyszczącym elementem, a we wnętrzu lekko usztywnione stronice. Większy format nadaje historii rozmachu.

Książka przypadła nam do gustu. Jest oryginalna, kolorowa, optymistyczna i zabawna. A hasło Daj Buziaka Nie Bój się Robaka wywoła uśmiech na twarzach małych czytelników. Robale w tej opowieści są piękne.

Więcej książek do oglądania i szukania znajdziecie w kategorii Wyszukiwarki TUTAJ

Nikogo nie ma w domu, Pasiński Mikołaj, Herba Gosia, wydawnictwo Harper Kids, 40 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *