Odlotowe Gołębie Łapią Bandytów
6+,  Dla dzieci,  Przygodowe,  Ptaki,  Ptaki Ryby Owady,  Zwierzęta

Odlotowe Gołębie Łapią Bandytów

Odlotowe Gołębie Łapią Bandytów to zabawna, obrazkowa przygoda o szalonych ptakach. W sam raz na wakacje. Bandę odlotowych tworzą Gruchot, Ekspres, Wywrotka, Maskoptak i Papilotka. Każdy z nich to gołąb innej rasy co oznacza, że posiada również inne szałowe umiejętności albo moce. To historia z gruntu absurdalna, opatrzona śmiesznymi ilustracjami. Trudno dopatrzeć się logiki, kiedy bandytą okazuje się Wrona Wielkodzioba przebrana za kota! a Łowcą nietoperzy Megagacek. A kiedy te dwa nikczemne stworzenia połączą siły, Odlotowe Gołębie będą się musiały nieźle napracować, aby uratować festyn food trucków.

To zdecydowanie wakacyjna lektura, która rozbawi dzieciaki, a w zapowiedziach już szykują się kolejne tytuły.

Afera z okruszkami

W rozdziale pierwszym do Bandy, której szefem jest Gruchot, dołącza Maskoptak, czyli gołąb skalny. Teraz ekipa jest w komplecie, za to w parku stało się coś niespotykanego – znikły wszystkie okruszki. Gdzie podziali się ludzie, gdzie podziały się okruszki tak uwielbiane gołębie? Rozwikłanie zagadki to zadanie dla Odlotowych Gołębi.

Łowca Nietoperzy

Tym razem w parku, ktoś dybie na nietoperze, zastawiając pułapki. Nietoperze to nocni przyjaciele gołębi. Potrzebują pomocy. Pojawia się kilku podejrzanych, Maskoptak zamieni się na chwilę w nietoperza, a rozwiązanie zagadki ukaże … straszną prawdę.

Food Trucki w niebezpieczeństwie

To prawdziwa kulminacja zdarzeń i popis umiejętności Odlotowej Bandy. Okazuje się, że dla gołębi nie ma rzeczy niemożliwych, a ujęcie sprawcy który chce zniszczyć festyn food trucków jest tylko kwestią czasu. Będzie brawurowo, a dzięki kiełbasce i super mocy Papilotki cuchnąca bomba nie wybuchnie na festynie.

Jak widzicie historie z życia Odlotowych Gołębi to opowieści dla czytelników o mocnych nerwach, którzy mają poczucie humoru. Nie tylko zwariowane pomysły Gołębi zadziwiają, ale również ich wygląd. Rysunki opowiadają i uzupełniają wszystko co znalazło się w tekście. Dla podkreślenia dynamiki i dramatyzmu, wykorzystywana jest bardzo zróżnicowana czcionka. Podsumowując jest odlotowo! A dobro zawsze zwycięża nad złem.

Zachęcam was również do przeczytania wpisu Banda Wełniaków. Również w rysunkowych klimacie, choć zwierzaki z innej paczki.

Odlotowe Gołębie Łapią Bandytów, Andrew McDonald, Ben Wood, wydawnictwo Znak Emotikon, 224 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *