Opowieści ze świetnika
3 - 5,  Przygodowe,  Zwierzęta

Opowieści ze Świetnika zabawne historyjki dla maluchów

Oto przed Wami drugi tom Opowieści ze Świetnika. Sympatyczna banda zwierzaków, mieszkańców świetnika znowu z optymizmem poradzi sobie z wyzwaniami. Znani już dzieciom bohaterzy: Kacper wiewiór, szczur Zadymka, jeżynka Antosia, sroka Kraksa oraz „gościnnie” żaba Smęciucha będą bawić, ale też uczyć małych czytelników. Bo oprócz zabawnych historii dnia codziennego ze świetnika, Kacper (nasz narrator) wplata ważne wątki. Na przykład instruuje jak wykorzystywać i dawać drugie życie przedmiotom, jak samodzielnie wykonać potrzebne przybory czy też jak zrobić przenośny ogródek. Wszystkie te eko triki są proste do wykonania przez dzieci z małą pomocą osoby dorosłej. Książka pełna kolorowych, pozytywnych ilustracji. Zajrzyjcie do wnętrza.

Opowieści ze Świetnika to super drużyna

W pierwszym rozdziale szczur Zadymka łapie natchnienie i chce zostać artystą. Jego twórczość jest niezwykle dyskusyjna, choć on twierdzi inaczej. Kacper znajduje na świetniku stare jeansy, które wpadają w oko gangowi Psujów. Walka o spodnie jest zacięta. Świetnikowi mieszkańcy pokonują Psuje dzięki smokowi namalowanemu przez Zadymkę. Smok miał być psem, ale sprawdził się wspaniale jako straszny potwór.

Szczur Zadymka zawsze coś kombinuje. W drugim rozdziale marzy o lataniu. Ze starej butelki buduje machinę, która ma się unieść dzięki Kraksie. Wszystko się nieco skomplikuje ponieważ do butelki wsiądzie nie jedna, a trzy osoby. Wszyscy będą chcieli zwiać przed Smęciuchą, która znalazła starą koronę i szuka chętnego do pocałunków, aby zmienić się w księżniczkę.

Głównym bohaterem trzeciej przygody jest jeżynka Antosią, która marzy o własnym ogródku. Na drodze do celu staje znajomy kret Dłubak. Ogródki, a w nich smakowite korzonki to dla niego raj. Czy Antosia spełni marzenie, jak sądzicie?

W sumie do przeczytania jest pięć zabawnych historyjek z ekologicznym motywem. Mali czytelnicy bardzo przyjemnie spędzą czas przy tej lekturze. Polecam serdecznie.

Jeśli Opowieści ze świetnika przypadły Wam do gustu, to zajrzyjcie do wpisu Tom 1 Opowieści ze Świetnika.

Opowieści ze Świetnika, tom 2, Marcin Mortka, wydawnictwo Wilga, 56 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *