Pamiętniki 8-bitowego wojownika
9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Minecraft,  Przygodowe

Pamiętniki 8-bitowego wojownika. Poszukiwacza przygód

Pamiętniki 8-bitowego wojownika to seria, która gości w naszym domu od jej początku. Siódma część sagi Poszukiwacze przygód nie zawodzi młodych czytelników. Dobrze znani i lubiani przez dzieci bohaterzy ruszają w świat, aby spełniać swoje marzenia. Tym razem ekipa przyjaciół z Runtem na czele zostanie adeptami najbardziej prestiżowej uczelni w stolicy Aetherii. Akademii na której kształci się przyszłych rycerzy. Książka, tak jak poprzednie części, ma fenomenalną szatę graficzną. Liczne ilustracje bohaterów i atrybutów pochodzących z gry Minecraft, atrakcyjna oraz zróżnicowana czcionka, podkreślenia czy pogrubienia sprawiają, że dzieciom bardzo łatwo czyta się tę opowieść. Bohaterzy odważni i bezkompromisowi, podejmują wyzwania. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy znajdą wśród nich swojego ulubionego bohatera.

Poszukiwacze przygód

w składzie Runt, Breez, Max, Strup, Ophelia, Lola i Emerald opuszczają wioskę by udać się do Aetherii, zwanej również Loriką. Wszyscy dostają się do szkoły na poziom pierwszy, otrzymują atrybut adepta – mały szmaragdowy wisiorek – oraz inne potrzebne wyposażenie. Rozpoczynają szkolenie. Ich uwaga skupia się na Tablicy z Misjami, które uczniowie będą mogli podejmować w ramach szkolnych wyzwań. To jest to czego wszyscy szukali. Przygody!

Tylko jednej na trzy zapisane osoby udaje się ukończyć Akademię. Nasi bohaterzy są zdeterminowani by służyć Królestwu, ale dostaną mocny wycisk podczas epickich zajęć. Pojawią się ciekawe postacie (na przykład jaszczuroludzie!) i przedmioty. Walki z potworami oraz odwieczny wróg Ten Bez Oczu. Czytelnicy dowiedzą się jak obliczać many, co to są PM, jakie magiczne efekty można posiąść by podnieść umiejętności Magii oraz która broń jest najskuteczniejsza.

Szkolenie jest jednak drogą do celu, który każdy z bohaterów chce osiągną.

Jeśli wasze dzieci lubią grę Minecrat polecam z całą mocą serię Pamiętniki 8-bitowego wojownika czyli zapiski wieśniaka Runta. To jedna z ulubionych serii mojego syna, wielbiciela gry i minecraftowych przygód. Seria jest nieoficjalną przygodą Minecrafta dlatego jak mówi mój tester niektóre elementy różnią się od tych w grze. Nie zmienia to faktu, że Pamiętniki bardzo mu się podobają i czytane są w ciągu dosłownie dwóch wieczorów.

W każdej książce, również w tej części, czytelnicy znajdą na początku skrót tego, co się wydarzyło wcześniej. Dzięki temu kolejne tytuły można czytać oddzielnie, ale sądzę że ciekawiej będzie przeżyć tę przygodę od początku.

Więcej minecraftowych przygód w książkach znajdziecie TUTAJ, a cała seria Pamiętników 8-bitowego wojownika dostępna na TUTAJ.

Pamiętniki 8-bitowego wojownika. Poszukiwacza przygód, Cube Kid, wydawnictwo Jagura, 240 stron, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *