Bajka z ogonkiem
0 - 3,  Dla dzieci,  Picture book,  Pies

Piesek Drops nowa seria bajka z ogonkiem

Książeczka obrazkowa Piesek Drops to tytuł w nowej serii wydanej w Akademii Mądrego Dziecka. Tytułowy piesek zachwyci dzieci nie tylko umaszczeniem, ale … puszystym ogonkiem wystającym z boku książeczki. To prosta historyjka o ciekawym świata piesku, który uwielbia figlować bez względu na porę dnia. Nawet wtedy gdy pora już spać. Podczas harców spotyka różne zwierzątka, z którymi chce się pobawić. Z boku książeczki dzieci znajdą po kilka elementów do wyszukania na stronie.

Książeczka pełna kolorów zachęca do przeglądania i szukania. Chciałabym również podkreślić doskonałą jakość wydania. Piesek Drops ma niezwykle twarde kartonowe stronice, które będą cieszyć wiele dzieci bez uszczerbku na stanie książeczki. Zajrzyjcie i zobaczcie co słychać u Dropsa.

Bajka z psim ogonkiem

Drops zamiast kłaść się spać, bo późna pora, rusza w przygodę. Nad sadzawką spotyka mamę kaczkę i małe kaczuszki. Na pagórku owieczki i wronę. W fontannie plumkające gołębie. A na płocie kotka. Nikt nie ma ochoty na zabawę. Senność ogarnia zwierzątka. A co na to łaciaty Drops? Czy zwinie swój puchaty ogonek i również położy się spać?

Bajeczka z ogonkiem to opowiastka dla dzieci w sam raz przed snem. Można przy niej trochę poziewać, zmrużyć oczka i porozmawiać o tym jak ważny jest sen, aby wypocząć. Potrzebują go wszyscy.

Przy okazji maluszki odkrywają zwierzątka w adekwatnym dla gatunku miejscu i otoczeniu. Wszystkie postacie są uśmiechnięte, życzliwe. Mimo, że odmawiają Dropsowi zabawy, robią to w miły sposób. Wszak jutro też jest dzień.

Podsumowując:

  • to książeczka kartonowa dla dzieci w wieku 0+
  • z pluszowym ogonkiem
  • jej bohaterami są zwierzątka
  • to pozytywna historia o tym, że maluchy zawsze chcą się bawić nawet jak jest późno
  • kolorowe ilustracje zachęcają dzieci do słuchania opowiastki i wyszukiwania namalowanych z boku obrazków
  • książeczka daje okazję do rozmowy o tym, że każdy potrzebuje spać i że sen jest bardzo potrzebnym wszystkim stworzeniom
  • jest czas na zabaw i jest czas na sen
Tygrysek Karmel

W serii ukazał się również tytuł „Tygrys Karmel”.

Piesek Drops, bajka z ogonkiem, opracowanie zbiorowe, ilustracje Mel Matthews, wydawnictwo HarperKids, 10 stron w formacie  240×180, wiek 0+

Więcej karnotnowych książeczek szukajcie w TUTAJ oraz TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *