Problemy z Pitagorasem
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Dla dzieci,  Przygodowe,  Wielcy Ludzie

Problemy z Pitagorasem! z serii Superbohater antyku

Sięgnęliśmy po tytuł Problemy z Pitagorasem czyli czwarty tom z serii Superbohater antyku. W tej serii znajdziecie aż dziesięć tytułów. Główny bohater … Tim za sprawą czarodziejskiej amfory przenosi się w przeszłość aż do czasów antycznych. W tomie pierwszym dowiecie się jak doszło do tego, że chłopiec rozpoczął podróże w czasie, w trakcie których spotka postacie z minionych dziejów: okrutną Herą, Herkulesa, Pitagorasa czy Sokratesa. Tim zaprzyjaźni się z dziewczynką o imieniu Zoe. Z tej znajomości wyniknie wiele zabawnych sytuacji, ale i wyzwań. Tim jest zwyczajnym, ale sprytnym i rezolutnym chłopcem. Z pewnością byłby dobrym kolegą. Zmaga się z problemami, których doświadczają na codzień jego rówieśnicy.

Książka momentami jest zabawna. Oprócz ciekawej niebanalnej fabuły przemyca wiele edukacyjnych treści.

Problem z Pitagorasem

Mama Tima zaczyna umawiać się z nauczycielem matematyk, z której chłopiec właśnie dostał gorszą ocenę. Tim ma wątpliwość jak zwracać się do Larryego i jak ułożą się ich relacje. Czy może prosić nauczyciela o pomoc w matmie. W końcu podejmuje decyzję i za sprawą wazy przenosi się do Antyku, aby zasięgnąć wiedzy i znaleść odpowiedzi na nurtującego go pytania. Porozmawia z Herkulesem, który Wiedziałby, co zrobić w takiej sytuacji.

Dalej zaczyna się antyczna przygoda, w której Zoe wpada w niezłe matematyczne tarapaty. Zdradzę, że niemałą rolę w szczęśliwym zakończeniu tej historii odegra Larry!

Problemy z Pitagorasem to książka doskonała dla dzieci w wieku szkolnym. To może być pierwsze spotkanie z antycznymi boginiami i herosami w zabawnej i lekkiej formie. Fabuła nie jest skomplikowana, fajnie i szybko się czyta. Tim jest niezwykle samodzielny, podejmuje decyzje i potrafi ocenić sytuację. To bohater, z którego można czerpać inspirację.

Książka bogato ilustrowana czarno białymi ilustracjami. Jest lekko i z pomysłem. Twarda oprawa jak również mały format sprawia, że wydanie jest poręczne. Wygodne do zabrania ze sobą na przykład na ferie. Polecam waszej uwadze serię Superbohater antyku, a sama z pewnością wybiorę kolejny tytuł dla mojego małego czytelnika.

Na stronie wydawcy możecie podejrzeć pozostałe tytuły w serii TUTAJ.

Problemy z Pitagorasem! z serii Superbohater antyku, Stella Tarakson, wydawnictwo Tandem, 206 stron, w mojej ocenie wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *