Ptyś
3 - 5,  5+,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Pies,  Zwierzęta

Ptyś – poruszająca psia historia

Ptyś to wzruszająca opowieść o psich zgubach, które nieoczekiwany psi los biorą w swoje cztery łapy. Główny bohater Ptyś to piesek, który pewnego dnia oddala się od pana na parkingu przed dworcem. Trupta za potrzebą. Gdy wraca pana Franka nie ma. Szuka. Węszy. Czuje się winny, że oddalił się od właściciela. Zły z niego pies – myśli o sobie.

Ptyś ma jednak szczęście bo trafia do grupy, „squatu” psich sierot. Na małej stacji dostrzega go suczka chihuahua. Potem załamanego, wyczerpanego poszukiwaniem pieska, zaprasza do ciepłego schronienia kudłaty Groszek.

Nowy dom, nowa rodzina

Ptyś choć wciąż wychodzi na całodzienne poszukiwania pana, dobrze czuje się w grupie zwierząt. Powoli ta psia sfora plus jedna kotka staje się jego rodziną. Kudłaty Groszek, suczka Beza, Bruce, Wisienka, Jack i Mamutka oraz ulubione pory w śmietanie, które o dziwo smakują wszystkim bardziej niż kości. Zanim jednak Ptyś zrozumie, że dawne życie odeszło, przetrupta jeszcze wiele kilometrów.

Ptyś to historia niesłychana. O braterstwie zwierząt. Bezinteresownej pomocy i wsparciu w potrzebie. Psie pyszczki uśmiechają się do dzieci z delikatnych ilustracji stanowiących piękne tło dla tej opowieści.

Mimo bezdomności jaka nieoczekiwanie dotyka każdego z mieszkańców opuszczonego wagonu, stają się rodziną. Ofiarowują sobie to czego najbardziej potrzebują, miłości i akceptcji. Każdy kolejny dzień jest wspaniały bo wśród przyjaciół.

Jesteście ciekawi czy w tej szczęśliwej kompanii pojawi się następny czworonóg w potrzebie?

Ta książka o psiej przyjaźni nie jest nowością wydawniczą, ale zauroczyła mnie na tyle, że bardzo chciałam się nią podzielić. To książkowa perełka, która uwrażliwia dzieci na los zwierząt, oswaja z możliwą stratą kogoś kochanego i daje nadzieję, że los może się obrócić i przynieść nowy początek.

Warto ją przeczytać.

Więcej psich bohaterów znajdziecie w kategorii Pies TUTAJ.

Ptyś, autorka Claire Lebourg, przekład Sylwia Sawicka, wydawnictwo Polarny Lis, 88 stron, wiek 5+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *