Pola i Piotruś
0 - 3,  3 - 5,  3 +,  Dla dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Picture book

Seria dla maluchów – Pola i Piotruś: Ślimak oraz Nowy kolega

Dziś chcę wam pokazać kontynuację cudownej serii dla najmłodszych dzieci, Pola i Piotruś. Kolejne, dwa nowe tytuły: Ślimak oraz Nowy Kolega zachwycą maluchy. Urocze i mądre historie, pełne przygód. Pięknie zilustrowane przez Alxela Scjefflera. Bawią oraz uczą, objaśniając świat emocji. Serię wyróżnia również doskonałe wydanie. Gruba, porządna okładka dostosowana do małych rączek oraz lśniące stronice wewnątrz. Wszytko to dopełnia cała gama barw, która cieszy oko. Intensywny kolor morza, piękny żółty piasek oraz zieleń trawy w ogródku. Przyjemnie jest pobyć choć przez chwilę z bohaterami Polą i Piotrusiem w ich świecie.

Mali wielbiciele Poli i Piotrusia mogą też obejrzeć filmową adaptację bajki. Zajrzyjcie TUTAj.

Pola i Piotruś – Ślimak

Pewnego pięknego dnia, Piotruś postanawia popracować w ogródku, natomiast Pola zamierza się bawić. Każdy z przyjaciół jest zaangażowany w, co robi. W pewnej chwili Piotruś dostrzega ślimaka i częstuje go sałatą. Pola nie odpuszcza zabawy i ochoczo hałasuje wokoło, co płoszy małego mięczaka. Piotruś zwraca Poli uwagę, co ją zasmuca. Jak potoczy się dalej ta historia? Czy myszka i zajączek dojdą do porozumienia. Czy pogodzą się? Pewnie domyślacie się odpowiedzi, ale ja zachęcam do przeczytania tej opowiastki z dziećmi.

Kruk

Nowy Kolega Poli i Piotrusia

Tym razem towarzyszymy bohaterom na plaży. Pola bardzo troszczy się o przyjaciela. Razem bawią się oraz pluskają w wodzie. Jednak na horyzoncie pojawia się Nowy Kolega, Staś. Piotruś i Staś wpadają w wir zabawy, w której nie ma za bardzo miejsca dla Poli. Czuje się pominięta, a zabawy chłopców jej się nie podobają. Czy dzieciom uda się rozkręcić wspólną zabawę? Dowiedzcie się jak serdeczność Poli złamie wszelkie mosty, a wspólne lody smakują najlepiej.

Jestem przekonana, że dzieci oraz mamy lub tatusiowie, które już znają tę serię z przyjemnością sięgną po kolejne tytuły. Jeśli jednak jeszcze nie czytaliście Poli i Piotrusia to bardzo zachęcam do tytułów Ślimak oraz Nowy Kolega. Te serdeczne jak również mądre opowiastki wzmacniają dzieci i podpowiadają jak radzić sobie z emocjami. Dzieci doświadczą całej gamy emocji. Bohaterzy bardzo ciepło ze sobą rozmawiają, jest serdecznie i wspierająco. Jednocześnie również radośnie, kolorowo i aktywnie. Z Polą i Piotrusiem nie ma miejsca na nudę.

Mewa

Wszystkie tytuły do podejrzenia na stronie wydawcy TUTAj, a poprzednie moje recenzje TUTAJ jak również TUTAJ.

Ślimak, Pola i Piotruś, Camilla Reid, wydawnictwo Wilga, 28 stron, wiek 0-3

Nowy kolega, Pola i Piotruś, Camilla Reid, wydawnictwo Wilga, 28 stron, wiek 0-3

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *