Orbitki
3 - 5,  3 +,  Dla dzieci,  Fantasy,  Kosmos,  Przygodowe,  Rodzina

Seria Orbitki – Galaktyczny Lux i Kasia Kometka

Zapraszam do wnętrza nowych tytułów, które ukazały się właśnie w serii Orbitki: „Galaktyczny Lux” oraz „Kasia Kometka„. To optymistyczne, rodzinne historie, których akcja dzieje się na Ziemi, w 3023 roku. Na Ziemi sporo się zmienia. Kosmos jest w zasięgu ręki, ale niektóre dylematy pozostają te same. Jej bohaterami są bliźniaki, przedszkolaki: Oliwka i Maks, rodzice oraz inne postacie, które stają się częścią historii Orbitków.

Kolorowe, zabawne, pełne kosmicznych przygód książki, trafią do serc dzieci. W kosmicznej codzienności Oliwki i Maksa dzieci odnajdą cząstkę siebie.

Orbitki
Orbitki

W nowych tytułach dzieje się wiele za sprawą węża w kieszeni czy też klepek na oczach, a kuzynka Kasia, której przedszkolaki przyjdą z pomocą, okaże się mieć wielki talent.

Wsiadajcie do promu księżycowego!

Galaktyczny Lux

W rodzinie Orbitków szykuje się ślub. Przypadkiem bliźniaki stają są świadkami rozmowy mamy z babcią Stefanią. Mama i babcia mówią o ślubie cioci Aurelki z Lucjanem. Tylko dlaczego Lucjan ma węża w kieszeni, a ciocia klapki na oczach? Dzieci trochę obawiają się wyprawy na Księżyc, na którym ma odbyć się ślub.

W tej części Oliwka skorzysta z astrofyzjera 2000 by dobrać najlepszą fryzurę, rodzina odbędzie podróż promem księżycowym, a Galaktyczny Lux zagra marsza weselnego na perkusji.

Kasia Kometka

W domu Orbitków zamieszkała kuzynka Kasia. Dom Kasi, na Marsie uległ zniszczeniu. Oliwia oraz Maks świetnie dogadują się z dziewczynką. Kasia na pewien czas dołączy do przedszkolnej grupy bliźniaków. Przedszkolaki razem z Panią Asteroidką postanawiają urządzić kiermasz talentów, aby wspomóc nową koleżankę. Akcja okazuje się być wyjątkowa i niezwykle udana. „Wszyscy byli zmęczeni, ale jednocześnie przeszczęśliwi„. Kto najbardziej przyczynił się do sukcesu kiermaszu i co przygotowały dzieci? Pozostawiam do odkrycia.

Każda książka rozpoczyna się prezentacją rodziny. Dalej Oliwia oraz Maks opowiadają o tym co lubią, a czego nie lubią robić. Dzięki temu, czytelnicy zyskują pewność, że każde dziecko posiada talenty, może mieć ulubione zajęcia, ale również ma prawo czegoś nie lubić i to jest w porządku.

Na końcu natomiast znajduje się krótki zestaw pytań do tekstu oraz naklejki. Miły dodatek.

Książka jest bogato ilustrowana. Pełno w niej kolorów jak również uśmiechniętych bohaterów. Lekko błyszczący papier i giętkie stronice sprawiają dużo frajdy podczas czytania. Orbitki to pełna humoru lektura dla maluchów.

Podejrzyjcie dwa pierwsze tytuły w serii: Orbitki. Najlepszy prezent, jak również Orbitki. Tajemnica Maksa

Galaktyczny Lux,  Małgorzata Korbiel, wydawnictwo Wilga, wyd. 2023r., 40 stron, wiek 3+

Kasia Kometka, Małgorzata Korbiel, wydawnictwo Wilga, wyd.2023r., 40 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *