Strasznostwory
6 - 8,  6+,  9 +,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Fantasy,  Przygodowe

Strasznostwory – pilna akcja poszukiwawcza oraz potwory

Strasznostwory ujęły mnie brawurową potworną akcją, która dzieje się w pokoju dwóch sióstr. Elenki i młodszej rudowłosej zwanej Liskiem. To co będzie się działo w czterech ścianach pozytywnie zaskoczy i rozbawi małych czytelników. Genialne różnorodne ilustracje oraz zabawa tekstem, sprawiają że książkę czyta się jednym tchem. Dodam jeszcze, że koniec jest nie do przewidzenia, więc opowieść trzyma w napięciu. Strasznostwory to historia wspierająca, dla dzieci które boją się czasem czyhających w kącie stworków. Po tej lekturze strachy zostaną odczarowanie. Sami zobaczcie.

Pokój, w którym mieszka ktoś jeszcze

Elenka i Lisek uważają, że ich pokój jest stanowczo za duży. Wszystko w nim ginie, rzeczy się magicznie przemieszczają z miejsca na miejsce i wciąż robi się bałagan. Na pewno ktoś w tym macza palce. W pokoju muszą być potwory.

Pewnego wieczoru, gdy nadszedł czas spania, Elenka miała jeszcze chwilkę poczytać siostrzyczce. Ale od słowa do słowa i opowieści o potworze pod łóżkiem, rozpoczęła się zabawa w chowanego. Szukaj – krzyknęła Lisek i tyle ją Elenka widziała. Ochoczo jednak rozpoczęła poszukiwania, bo dobrze znała siostrzane kryjówki, a jako starsza i rozsądniejsza, dawała młodszej siostrze fory. Tym razem jednak, siostry nie znalazła. Niepokój narastał.

Do poszukiwań włączył się pluszowy Prosiaczek, ale i on też nic nie wskórał. I wtedy w pokoju powiał się stwór, Pożeracz. O dziwo, według Elenki wcale nie wyglądał strasznie. Gdy lody zostałe przełamane, Pożeracz stał się szefem ekipy poszukiwawczej, wszak był specjalistą od poszukiwania zaginionych Lisków. Dopiero teraz tak naprawdę zaczyna się cała przygoda. W pokoju pojawią się kolejne potwory: Podpułkownik Zęby oraz Strasznostwory. Będzie się działo.

Strasznostwory to historia wielowymiarowa. Czytelników zadziwią zaskakujące zwroty akcji, spontaniczność jak również rozbrajająca szczerość bohaterów. Wasze dzieci powinny przeżyć tę przygodę z Elenką oraz Liskiem i oswoić potwory tak jak one. W tej historii będzie jeszcze jeden potwór o wróżących niebezpieczeństwo ząbkach, który z przerażającego Myszołowa zmieni się w przyjaznego mruczka zwiniętego w kłębek.

Strasznostwory zadania

Ale historia to nie wszystko. Na końcu książki na dzieci czekają potworne zadania. Osiem zróżnicowanych ciekawych ćwiczeń, które wzmacniają, budują oraz ćwiczą kreatywność małych czytelników. Rozwijają wyobraźnię, zapraszają do zabawy i ośmielają do bujania w obłokach. Wasze dzieci mogą dorysować potworowi coś co sprawi, że będzie śmieszny albo nakarmić go paskudztwami jakie tylko przyjdą im do głowy. Obłęd.

Strasznostwory to przezabawna opowieść, która zabiera czytelnika do krainy fantazji. Przemyślana graficznie i starannie wydana, zachęca do czytania, bawi i wspiera dzieci.

Premiera książki – 21 maja 2024

Strasznostwory, autorka Nina Igielska, ilustracje Paulina Wojciechowska, wydawnictwo CzytaLisek, 176 stron przygody, wiek 6+

Książki dla młodszych i starszych czytelników z bohaterami z krainy wyobraźni zajdziecie TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *