SuperKot Klub Komiksowy
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Aktywizujące,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Komiks

SuperKot Klub Komiksowy – Kolaboracje

Szalony SuperKot Klub Komiksowy powraca w czwartej części pod tytułem Kolaboracje. Zakręceni bohaterzy nie zwalniają tempa ani na moment. Będzie się działo. Kijanka Ada i kot Pecio ogłaszają wydanie kolorowego komiksu. Ale ale… nie tak szybko, bo tata nakazuje posprzątać maluchom pokoje. Nadchodzi najgorszy dzień w życiu? A może jednak najlepszy? Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Ta pełna gry słów oraz absurdu kolorowa komiksowa opowieść rozbawi małych czytelników. Wiadomix!

Kolaboracje na całego

Kolejno dziecio-kijanki będą prezentować swoje komiksowe utwory. Zakręcone opowiastki z fabułą nie do przewidzenia stworzone z dziecięcej wyobraźni. Pierwsza o tacie, czyli Fifi`m i jego wodno kosmicznych podbojach. Drugi komiks nastrojowy o jesieni. Nie spodziewałam się takiego klimatu. Dalej będzie spacer po lesie i nauka haiku. W jednej z historii gościnnie pojawi się Dogman. Będzie o pomaganiu potrzebującym, słodyczach i szukaniu celu w życiu.

Między absurdalnymi dialogami toczonymi przez wymyślne postacie, pojawia się duża dawka mądrego przekazu wartego zapamiętania. Na przykład, o tym że:

  • Niektóre myśli warto zachować dla siebie, aby kogoś nie zranić.
  • Kto patrzy sercem wszędzie dostrzeże piękno, trzeba tylko chcieć.
  • Zabieranie cudzych pomysłów nie jest w porządku.
  • Nie należy się bać porażki. Błędy są częścią codzienności i można je naprawić.
  • A rodzice powinni pozwolić dzieciom na podejmowanie prób i uczyć odpowiedzialności.
  • Żywności nie należy marnować.
  • A rodzice kochają swoje dzieci nawet wtedy jak te nabroją.

Aż trudno uwierzyć, że tyle „dużych” tematów pomieściły krótkie komiksowe opowiastki małych kijanek. To prawdziwa twórcza erupcja, jak podsumowuje Sara Czapska, reporterka. Na końcu książki znajdują się jeszcze Notatki i ciekawostki warte przeczytania.

Poza cudacznym fantastycznym słowotwórstwem w komiksach znalazły swoje miejsce również „normalne” słowa. Dzieci będą miały okazję poznać definicje między innymi parodii, storyboard`u czy zaliczki. Ciekawych terminów jest dużo więcej.

Wielkie małe rzeczy

Czy wasze dzieci chciałby zostać Żabzillą? Może zjadłyby dwie duże francuskie muchy oraz superpytona? A może po prostu chciałby ubawić się po pachy przy czytaniu? SuperKot Klub Komiksowy to świetna zabawa przy, której można puścić wodze wyobraźni i fantazjować.

Pozwólcie swoim dzieciom odkryć, że małe rzeczy mogą mieć wielkie znaczenie.

SuperKot Klub Komiksowy jest bestsellerem numer 1 New York Timesa z ponad 13 milionami egzemplarzy wydrukowanymi na całym świecie w ponad 21 językach. Jeśli taki sukces budzi waszą ciekawość, zajrzyjcie na stronę autora https://pilkey.com/ i nie przegapcie tego zakręconego komiksu.

W serii ukazały się również: 1. Superkot. Klub komiksowy, 2. Perspektywy oraz 3. Na przekór

SuperKot Klub Komiksowy – Kolaboracje, Dav Pilkey, przekład  Stanisław Kroszczyński, wydawnictwo Jaguar, 224 strony, okładka miękka, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *