TOPR O Psie
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Dla dzieci,  Góry,  Pies

TOPR O Psie który został ratownikiem

TOPR O Psie który został ratownikiem to historia Vera, owczarka niemieckiego, psiego ratownika w elitarnej grupie psów lawinowych. Czytelnicy poznają Vera gdy jest jeszcze maluchem i dokazuje pod opieką swojej mamy. Ma dwie siostry i trzech braci, z których każdy jest wyjątkowy, ale to Vero zostanie bohaterem. Dzieci będą towarzyszyć psiakowi podczas jego drogi do nowego domu. Wtedy gdy będzie poznawać nową rodzinę oraz Dolinę, psa pasterskiego. Wielka Dolina stanie się jego przyjaciółką i przewodniczką w drodze ku dorosłości.

Ta zajmująca historia napisana z psiej perspektywy jest w wielu momentach niezwykle rozczulająca. Pozwala lepiej zrozumieć co czuje pies, jego smutki, starania i oddanie dla Pana.

Czytelnicy otrzymają również sporą dawkę wiedzy na temat pracy ratowników TOPR czyli Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego i oczywiście roli psów w tej ratowniczej ekipie.

Vero psie który został ratownikiem

Podczas drogi do nowego domu Vero jest jeszcze psiakiem, któremu Pan pomaga wskoczyć na tylne siedzenie samochodu. Jednak szybko dorasta ucząc się psiego życia i szkoląc do roli jaką przyjdzie mu pełnić. Będzie uczył się komend, szukania fantów, odszukiwania ludzi oraz wszystkiego co wiąże się z pracą w górach. Z rozmów między Doliną a Vero dzieci dowiedzą się między innymi czym jest lawina i lawinisko, pozorant czy stalowy smok. Dzieci będą towarzyszyć bohaterowi w ważnej dla niego chwili gdy poznaje inne psy z ekipy ratunkowej, a potem w pierwszej akcji ratowniczej czyli szukaniu człowieka. Jak mówi pies Byłem najszczęśliwszym psem pod słońcem. Wszystko mi się udawało.

Przygody Vero oraz innych wspaniałych psów ratowniczych spisane są w ilustrowany rozdziałach.

Podsumowując:

  • to prawdziwa historia o psach z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, które śpieszą z pomocą gdy ktoś jej potrzebuje
  • opowiada o szkoleniu psów lawinowych oraz zagrożeniach jakie w górach spotkać może człowiek
  • pokazując mądrość, oddanie i wrażliwość zwierząt budzi również wrażliwość czytelnika wobec nich
  • kolorowe liczne ilustracje raz zdjęcia prawdziwych psiaków pracujący w TOPR
  • twarda oprawa
  • wiek czytelnika 6+

TOPR O Psie, który został ratownikiem, Beata Sabała-Zielińska, ilustracje Katarzyna Krasowska, wydawnictwo Prószyński Media, 144 strony, wiek 6+

Zapraszam również do innych psich tytułów dla małych i starszych czytelników TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *