Ty Decydujesz Jaś i Magiczna Fasola
3 - 5,  3 +,  Bajki,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Gra

Ty Decydujesz Jaś i Magiczna Fasola

Ty Decydujesz Jaś i Magiczna Fasola to książka gra dla młodszych dzieci. Fabuła książki oparta jest luźno na kanwie klasycznej baśni o „Jasiu i magicznej fasoli”. Dzieci wcielą się w postać Janka i ruszą w przygodę. Rozpocznie się ona w chwili, gdy mama wyznaczy synkowi zadanie. Janek ma sprzedać na targu krowę. A co z tego wyniknie? To się zależy… bo aż dwadzieścia dwie ścieżki prowadzą do pięciu rożnych zakończeń. To mały czytelnik zdecyduje jak potoczy się historia. Dzieci będą w swoim żywiole ponieważ będą mogły porządzić do woli. Sytuacja idealna Czytasz Decydujesz!

Książka jest barwnie zilustrowana. Postacie wyraziste, a ograniczona ilość detali nie odciąga dzieci od tego co najważniejsze. Nawigacja poruszania się po książce jest skonstruowana w przyjazny i czytelny dla maluchów sposób. Dokonując wyboru czytelnik podąża za graficznym symbolem i przechodzi do odpowiedniej zakładki.

Trzeba przyznać, że wybory są diametralnie różne. Ciekawa jestem wyboru małych czytelników. Czy będą odważne czy też bardziej zachowawcze i bezpieczne? Czy skuszą się na szybką korzyść i powrót do domu, czy zwycięży ciekawość oraz chęć odkrycia tego co nieznane. Zobaczymy

Jak w bajce…

Na ścieżce bohatera pojawią się bajkowe postacie. Takie jak kura znosząca złote jajka, ogr, smok czy magik. Nie zabraknie rownież magicznych atrybutów. Przecież wszytko zaczyna się od magicznej fasolki. I choć bywa niebezpiecznie, to wszystko odbywa się pod czujnym okiem kochającej mamy.

Ty Decydujesz Jaś i Magiczna Fasola to świata zabawa zaklęta w prostych historiach z odrobiną magii. Dzieci uwielbiają wyzwania więc format książko gry z pewnością przypadnie im do gustu.

Bawcie się razem z dziećmi. Angażujcie w to, co niesie przygoda. Śmiało podejmujcie decyzje. Ty Decydujesz to okazja dla dziecka do ćwiczenia umiejętności podejmowania samodzielnych decyzji oraz przyjmowania ich konsekwencji.

Seria Ty decydujesz otrzymała Nagrodę Główną w kategorii książki dla dzieci w wieku 0-7 lat w konkursie Świat Przyjazny Dziecku 2022/2023, organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

W serii Ty Decydujesz znajdziecie jeszcze trzy tytuły: Złotowłosa i trzy misie, Czerwony Kapturek oraz Trzy małe świnki.

Inne ciekawe książki gry, o których pisałam znajdziecie w kategorii Gry –> TUTAJ.

Ty Decydujesz Jaś i Magiczna Fasola, autor Caoralie Saudo, ilustrator Camille Ferrari, wydawnictwo Harper Collins Polska, 36 stron, twarda oprawa, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *