3 - 5,  6 - 8,  Przyrodnicze

Zachwycająca przyroda w książce Owady i inne małe zwierzęta z serii Młodzi przyrodnicy

Owady i inne małe zwierzęta – wydawnictwo Wilga

Świat przyrody to jeden z ulubionych książkowych tematów mojego Syna. Owady i inne małe zwierzęta Janek wybrał sam. Nie ukrywam, że z przyjemnością towarzyszę mu w czytaniu i oglądaniu.

Książka jest niewielka, aczkolwiek od pierwszej chwili przykuwa uwagę tajemniczą okładką w pięknych, soczystych barwach.

Co znajdziecie w książce?

W środku niewiele tekstu, za to jest krótko i na temat. Proste zdania, nazwy owadów, napisane dużą, czytelną czcionką. Znajdziecie wiele, ciekawych faktów z życia małych, fascynujących stworzeń jakimi są owady. Przepiękne ilustracje opowiedzą dzieciom wszystko o motylach, pająkach, żuczkach, ważkach i innych stworzeniach.

To właśnie ilustracje sprawiają, że Owady i inne małe zwierzęta są tak wyjątkowe. Zachwycająca paleta barw, detale, świat owadów w dużym zbliżeniu.

Czego możecie się dowiedzieć?

  • Ćma „Pawica atlas to największa ćma na świecie”.
  • „Pająk topik mieszka pod wodą w „bańce”, którą sam robi z pajęczyny”.
  • „Ślimaki urywają się przed zimnem pod kamieniami”.

Dla kogo jest książka?

Według mnie Owady są świetną książką dla przedszkolaków oraz dla dzieci, które uczą się czytać oraz dla wszystkich tych, których ciekawi świat robali.

Zdecydowanie polecam Owady i inne małe zwierzęta. Sprawią Wam dużo przyjemności. Pozostałe książki z serii Młodzi przyrodnicy znajdziecie tutaj.

Owady i inne małe zwierzęta, Emily Bone, tłumaczenie Patrycja Zarawska, wydawnictwo Wilga, 32 strony, dla przedszkolaków i dzieci, które uczą się czytać

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *