Kulinarne

Mama tata patelnia i ja, gotowanie jest fajne

Mama tata patelnia i ja, książka do wspólnego gotowania

Mama tata patelnia i ja to fantastyczna książka kucharska. Wpadła mi w oko na książkowej półce w przedszkolu mojego Synka. Pożyczyłam, przejrzałam i … zaczęło się nasze gotowanie. Książka nie jest nowością, wydana jakiś czas temu, przeszła nie jedno gotowanie, co widać na zdjęciach poniżej. Nie mniej jednak jest tak fajna, tak ciekawe i proste w niej przepisy, że postanowiłam się z Wami podzielić tym znaleziskiem.

Przepisy w książce podzielono na pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Proponowane w poszczególnych sekcjach potrawy, skomponowane są na bazie dostępnych w danym okresie czasu produktów. Tak na przykład wiosną i latem potrawy z warzywami i owocami w roli głównej. Wiosną znajdzie szparagi, młode ziemniaczki, groszek, truskawki. Latem ugotujecie przyrządzicie chłodnik z arbuza, malinowe co nieco czy sałatkę owocową. Jesienią w przepisach znajdziecie dynię, kapustę, jabłka, śliwki, a zimą na rozgrzanie zupa z porów i sporo deserków. Wszystko proste i pyszne.

Poza rozdziałami z przepisami, Mama tata patelnia i ja to także trochę informacji dlaczego warto gotować, jak zachęcić dzieci do wspólnego gotowania, co fajnego może przydać się w kuchni.

„W gotowaniu z dzieckiem ważniejsze niż sama potrwa jest: Bycie Razem. Poczucie wspólnego działania, okazja do rozmowy (nie tylko o jedzeniu) i … zdobywanie przez dziecko nowych doświadczeń.”

– w stu procentach zgadzam się z powyższym, dlatego serdecznie polecam Mama tata patelnia i ja.

Książka wydana w oprawie twardej, w środku przejrzyste teksty, sporo zdjęć zarówno samych potraw, jak i uśmiechniętych dzieci przy pracy. Radośnie i kolorowo.

Mama tata patelnia i ja, książka przygotowana przez miesięcznik Dziecko, 120 stron

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *