Bajka i Jej Gang
6+,  Dla dzieci,  Komiks,  Pies

Bajka i Jej Gang – komiks dla dzieci

Dla młodszych miłośników komiksu, seria Bajka i Jej Gang z pewnością jest znana lub „widziana”. W związku z tym, że ostatnio sporo sięgamy po psie tematy, to Bajka zawitała i do nas. Ostatnia wydana w serii historia nosi tytuł Bajka i Jej Gang i jest jakby jej pobocznym wątkiem.

Poznajecie Gang Bajki

Nieoczekiwanie do rozmyślającej nad swym psim losem Bajki (bezpańskiego psa), podchodzi kot. Podpuszcza Bajkę nikczemnie, żeby wkurzyć ją z zajętej górki. Aby bronić dobrej miejscówki oraz honoru włóczęgi, Bajka ma stoczyć o świcie bójkę z gangiem kotów. Ale… potrzebuje zrekrutować swój Gang, bo go nie posiada. Rekrutacja jest … śmieszna, ale dość szybko wyłania się Tawi oraz Luka, która zresztą zaraz zostanie wykluczona z gangu.

Bajka i Tawi szykują się do starcia z kotami. Ich wieczór jest pełen filozoficznych rozmyślań przez, które przebija się nostalgia za ludzkim domem.

Koty obmyślają sprytny plan. „O tym, kto będzie rządził górką, zdecydują zwody. Przegrany nie będzie mógł się tu więcej kręcić”. W tej opowieści czytelnicy dowiedzą się dlaczego górka jest tak ważna dla Bajki i skąd wzięło się jej imię. Koty będą bardzo pewne siebie, ale… psy trzymają sztamę i niespodziewanie pojawi się Serwus. Tak narodzi się gang Bajki.

„Życie bezpańskiego psa to nie bułka z masłem…„, ale … „Wystarczy trafić do odpowiedniego gangu„.

Komiks Bajka i Jej Gang to pełna humoru opowieść. Humoru, który trafi zarówno do dzieci jak i dorosłych. Choć sporo jest śmiesznych psich sytuacji to jest również wiele głębszych przemyśleń. Głównie o psim losie. Pies w tej historii pokazuje swoje emocje, miewa rozterki, podejmuje życiowe decyzje. Do nieszablonowej fabuły oraz zabawnego tekstu, dołączają rewelacyjne ilustracje. Pełne emocji, ruchu, wywołują uśmiech czytelnika. Cieszą oko oraz bawią.

Z pewnością sięgniemy po wcześniejsze tomy z serii Bajka i jej Gang. Jeśli wasze dzieci lubią komiksy i zwierzaki, w dowolnej kolejności, to bardzo was zachęcam do tej serii.

Inne polecane przeze mnie komiksy znajdziecie TUTAJ. Jest sporo o zwierzętach, przyrodniczych, ale również w temacie eko. Zapraszam.

Bajka i Jej Gang, Marcin Podolec, wydawnictwo Krótkie Gatki, 64 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *