Bomba i Ptyś komiksowe przygody
6 - 8,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Komiks,  Przygodowe

Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa – komiks dla dzieci

Bomba i Ptyś to prawdziwa eksplozja kolorów, przygód i emocji zamkniętych w komiksowej formule. Właśnie pojawił się trzeci tytuł w serii, z nieśmiałą zjawą. Każdy tytuł to niezależna przygoda. Czytelnik może więc zacząć spotkanie z bohaterami od dowolnej części. Komiks rozpoczyna się prezentacją miasta Fąflopolis oraz bohaterów. Okazuje się, że Fąfle różnią się zdecydowanie, wyglądem oraz charakterem, co jak się okazuje tylko wzmacnia ich przyjaźń. Bomba to ciągły entuzjazm i energia, Pyś to empatia, troska oraz inteligencja. Razem potrafią zdziałać cuda. W tej części będzie magicznie, wystrzałowo i zjawiskowo. Początkowo przezroczysta, niewidoczna i niepewna siebie zjawa, szybko nabierze kolorów. Bomba i Ptyś to komiks, przy którym dzieci po prostu świetnie się bawią.

Bomba i Ptyś i … magia

Zakręcone Fąfle oraz magia to połączenie wybuchowe. Pewnego dnia przyjaciele wybierają się na magiczny pokaz Wielkiego Fantastika, a Bomba odkrywa w sobie pokłady magicznych umiejętności. Bardzo, ale to bardzo chce je zaprezentować światu. Jako ochotnicy-pomocnicy mistrza, nasi bohaterzy zrobią demolkę na scenie. Nie to jednak jest najważniejsze.

W trakcie przedstawienia na widowni, Fąfle znajdują misia, po którego zgłasza się Luna, mały duszek. To Luna dysponuje prawdziwymi magicznymi mocami, ale panicznie boi się występować przed publicznością. Przekonana o swoim talencie Bomba i troskliwy Ptyś ruszą z pomocą.

Czy Luna odważy się wystąpić na corocznym pokazie talentów w Fąflopolis? Czy Ptyś wreszcie zdoła odpocząć? Bomba i Ptyś zapewnią czytelnikom mnóstwo emocji.

Chciałabym jeszcze zaznaczyć, że fąflowy komiks to nie tylko „dzika”, świetnie narysowana przygoda. Te bajecznie kolorowe opowieści są o emocjach jakich doświadczamy każdego dnia. Mali czytelnicy dowiedzą się, że „Czasem każdy bywa nieśmiały…” oraz jak poradzić sobie w krępującej sytuacji.

Na końcu również kafeteria kształtów do wykorzystania przy tworzeniu własnego Fąfla oraz instrukcja krok po koku jak stworzyć Bombę i Ptysia. To angażujący oraz aktywizujący czytelnika element, który się sprawdza.

Pierwszą jak również drugą część komiksu, Bomba i Ptyś oraz rozgniewani piraci oraz rozbrykany jednorożec znajdziecie TUTAJ.

Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa, Mark Bradley, wydawnictwo Wilga, 160 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *