Co zrobić aby mieć dużo pieniędzy
9 - 12,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Ekonomiczne

Co robić, aby mieć dużo pieniędzy

Co robić, aby mieć dużo pieniędzy to książka o przedsiębiorczości, zarządzaniu pieniędzmi i czasem. Tytuł skierowany do dzieci w wieku szkolnym, młodzieży, ale też rodzice skorzystają niemało. Książka ma charakter broszurowy, dużo w niej miejsca na pracę własną. Treść, a potem zadania są tak zaprojektowane, aby czytelnik ruszył głową i jak najwięcej skorzystał. Historie, służące za inspirację są z życia wzięte. Czytelnicy poznają między innymi chłopca Samuela, którego sytuacja popchnie do nieszablonowego działania. Czy okaże się opłacalne? Towarzysząc bohaterom, czytelnicy poznają wiele ekonomicznych pojęć i ciekawostek ze świata finansów.

Jeśli o edukacji finansowej chcecie zacząć rozmowaiać z dziećmi wcześniej, zajrzyjcie do ostatniego wpisu TUTAJ. Akademia Młodych Milionerów wam bardzo w tym pomoże.

Jak rodzi się bogactwo

O bogactwie jest pierwszy rozdział książki. Samuel mieszkaniec Wyspy Słońca jest synem rybaka. Już jako 8 letni chłopiec musi pomagać tacie w pracy. Nie chce jednak jak on spędzić życia na połowie ryb. Uważa, że to zajęcie nudne, a jednocześnie bardzo ciężka praca. Zainspirowany przez Włóczykija postanawia zmienić sposób połowów tak, aby było łatwiej i wydajniej. Mimo pesymizmu społeczności postanawia wdrożyć swój plan w życie.

W tym rozdziale dzieci dowiedzą się czym jest ekonomia, dobra, podział pracy, barter oraz spróbują skonstruować plan działań dla Samuela, by jego pomysł się wydarzył.

Pieniądze to nie rzecz

W tym rozdziale czytelnicy dowiedzą się jak przebiega wymiana handlowa. Powrócimy do pojęcia barteru oraz towarów konsumpcyjnych czyli pierwszych pieniędzy.

W omawianiu zagadnienia pomagają dwa sympatyczne ludki Mux i Dix.

W kolejnych rozdziałach będzie między innymi o:

  • tym, czym jest dochód i jakie są rodzaje towaru,
  • pierwszej walucie w monetach, a potem w banknocie,
  • wartości i cenie,
  • własności,
  • umijętnym planowaniu, aby osiągnąć cel,
  • oraz wiele innych zagadnieniach.

Ciekawostki

Piąty rozdział nosi tytuł „Ciekawostki„, jednak nie tylko tam je znajdziecie. Są rozsiane po całej książce. Z pewnością zaciekawi was to:

  • Skąd pochodzi słowo dolar?
  • Dlaczego Złoto było niejako pierwszym środkiem płatniczym.
  • „Dlaczego skarbonki mają kształt świnki?”
  • oraz dlaczego wrzucamy monety do fontanny na szczęście.

W rozdziale jedenastym „Czas na trening” czekają na czytelników same zadania. Trzeba trochę pogłówkować i pomyśleć logicznie.

Co robić, aby mieć dużo pieniędzy jest bardzo przejrzyście zaprojektowana. Mimo dużej dawki wiedzy i nowych pojęć, nie ma poczucia natłoku. Nowe terminy są odpowiednio objaśnione i zaakcentowane. Jak wspomniałam, jest czas na zastanowienie i pracę własną. Można posuwać się do przodu w odpowiednim dla siebie tempie.

Jeśli chcecie zaopatrzyć dzieci w ekonomiczną wiedzę i obudzić w młodym człowieku przedsiębiorczość, ta książki jest praktycznym narzędziem.

Inne książki dla dzieci, których tematem jest zagadnienie ekonomii znajdziecie TUTAJ.

Co robić, aby mieć dużo pieniędzy, Laurą Mascaro, wydawnictwo Levyz Books, 160 stron, oprawa broszurowa, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *