Cuda w Ciele
3 - 5,  3 +,  6 - 8,  Ciało,  Dla dzieci,  Edukacyjne

Cuda w Ciele. Opowieści 5 minut przed snem

Cuda w Ciele to wierszowana opowieść o cudach ciała przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kolejne układy i organy sprawiające, że ciało człowieka żyje i działa, poczynając od rozdziału Mój początek prezentują się dzieciom w prostej przystępnej formie.

Zaczynamy maleńcy, a potem rośniemy. Aż w końcu po latach duzi się stajemy. Rymowane, krótkie teksty łatwo wpadają w ucho młodszych dzieci. Kolorowe, uśmiechnięte i radosne ilustracje prezentują części ciała, organy oraz komórki.

Książka mimo edukacyjnych treści sprawdzi się jako bajka do wieczornego czytania razem. Dobranoc powiedzą dzieciom zajęte mięśnie, mięciutka skóra, szara eminencja mózg czy płuca, które ... ciężko pracują … przerw nie potrzebują. To będzie nietuzinkowa przygoda, która zajmie przed snem nie więcej niż pięć minut.

Cuda w Ciele …

To fantastyczne, że nasze dzieci mogą cieszyć się takimi książkami jak Cuda w Ciele. Wbrew pozorom to ogromna porcja wiedzy podana w bajkowej formule. Dzieci nie zorientują się nawet kiedy poznają jak działa i funkcjonuje ciało człowieka. Po krótkim wstępie zapraszającym do wnętrza książki, mali czytelnicy jak również ich rodzice mają do dyspozycji osiem rozdziałów. Każdy kończy się ciekawostkami, które łatwo zapamiętać oraz zapowiedzią następnego bohatera.

  • W pierwszym rozdziale dzieci dowiedzą się jak powstaje mały człowiek. Jak łączą się komórki, a w brzuchu mamy rośnie maluszek.
  • Drugi rozdział to Pompa życia czyli o Sercu, niedużym mięśniu lecz z siłą atlety.
  • Trzeci to Płuca, które opowiedzą jak oddychamy począwszy od wciągnięcia powietrza nosem.
  • Kolejny to Mózg, który rządzi ciałem. Rozwija człowieka z każdym kolejnym stawianym mu wydaniem.
  • Dalej pokaże się Skóra, największy organ w ciele. Jest naszym domem, chroni nas oraz sprawia, że jesteśmy wyjątkowi.
  • I mięśnie, których mamy ponad sześćset! Dzieci dowiedzą się, że dzięki nim oraz pracy mózgu mogą skakać i biegać. Czy wiecie, że najmniejszy mięsień mamy w uchu?
  • Został jeszcze układ trawienny, szkieletowy oraz pięć cudownych zmysłów.

Wszyscy mamy ciała: czy duże, czy małe, każde wyjątkowe. W sam raz. Doskonałe!

Sądzę, że po lekturze Cudów w ciele dzieci będą przekonane o wspaniałości człowieka. Spojrzą na siebie z zupełnie innej perspektywy. Poczują się wyjątkowo. Dowiedzą się, że całe nasze ciało gra jak wielka orkiestra. Pośród „wywiadów” z organami dzieci znajdą również wiele prostych konkretnych wskazówek łatwych do wdrożenia. Jak na przykład: pij dużo wody czy odpocznij po jedzeniu.

Cuda w Ciele to pięknie wydana książka, którą będziecie czytać wiele razy i dobrze się bawić. To fajny pomysł na wartościowy prezent. Rozbudza ciekawość i oswaja dzieci z fizycznością. Łatwiej im będzie zadbać o siebie w przyszłości, bo dowiedzą się jakie to ważne. To jak o sobie myślimy, co jemy i ile się ruszamy to wyraz szacunku i troski o samego siebie.

W serii Opowieści 5 minut przed snem znajdziecie jeszcze tytuł Cuda w Lesie, a recenzje książki TUTAJ.

Cuda w Ciele. Opowieści 5 minut przed snem, autorka Gabby Dawnay, ilustracje Mimi Purnell, wydawnictwo Harper Collins Polska, 96 stron, oprawa twarda, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *