Czytam sobie
3 - 5,  6 - 8,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Edukacyjne

Czytam sobie – Nauka czytania z radością

Czytam sobie to seria znana rodzicom maluchów. Stworzona, aby uczyć dzieci czytać z radością i to już od 10 lat. Bogata tematyka książek, duży wybór tytułów jak również dostosowanie poziomu do umiejętności dziecka sprawia, że każdy mały czytelnik znajdzie coś dla siebie. Czytam sobie to także najlepsi polscy autorzy i ilustratorzy.

W zależności od umiejętności oraz wieku dziecka można sięgnąć po tytuły z poziomu pierwszego, drugiego lub trzeciego. Pierwszy poziom dla początkujących czytelników to więcej ilustracji, teksty krótkie, nowe słowa zaprezentowane z boku w podziale na litery oraz duża czcionka. Drugi poziom dla bardziej zaawansowanych, to zdania bardziej złożone, nadal duża czcionka, rozszerzone słownictwo, trudne słowa z boku w podziale na sylaby jak również znacznie bardziej rozbudowa fabuła. Ostatni trzeci poziom to rozbudowana fabuła, zdania złożone oraz historie stworzone do samodzielnego czytania.

Seria Czytam sobie właśnie powiększyła się o kolejne tytuły. Wybrałam dla was po jednym na każdy z poziomów. Książki są jak zawsze znakomicie zilustrowane, niebanalne, inspirujące. To dobra literatura dla dzieci na start. Jeśli nie znacie jeszcze Czytam sobie, to jest okazja.

Rycerka Rozalka – poziom 1

Tytuł opowiada o dzielnej księżniczce Rozalce, która sposobem pokonuje dwugłowego smoka grasującego w królestwie Pampadelii. Na nic się zdali dzielni rycerze. „Ja bym tego smoka pokonała. Tylko ta sukienka za długa…” – mówi dzielna księżniczka i sposobem pokonuje bestię.

Czytam Sobie

Akiko i Helenka Rewizyta – poziom 2

To kontynuacja opowieści o znajomości Helenki i jej sąsiadki Akiko, która przyjechała z dalekiego Tokio. Pierwsza część o odwiedzinach Akiko u Helenki TUTAJ. W drugiej części to Helenka udaje się do koleżanki. Dzieci poznają ciekawe japońskie potrawy oraz tradycje, jak ta dotycząca otwierania prezentów.

Tajemnica Nawojki – poziom 3

Tytuł rozpoczyna słowo wstępu o realiach edukacji na początku naszego wieku. W tamtych czasach dziewczynkom nie wolno było się kształcić, a książki posiadali tylko najmożniejsi.

Bohaterami tej historii jest Nawojka i jej brat Kuba. Choć oboje z zamożnej rodziny, tylko chłopiec mógł kontynuować naukę. Mimo zakazu, Nawojka w przebraniu chłopca podejmuje naukę. Niestety pilna uczennica zostaje zdemaskowana. Jesteście ciekawi co przyniesie jej los?

„W Polsce kobietom pozwolono studiować dopiero w 1894 roku…”

Na końcu książki, na każdym z poziomów znajdują się Zadania dla mistrzów czytania. Czyli pytania weryfikujące przyswojenie tekstu. Są również kolorowe naklejki do zabawy oraz przyklejania. Poziom trzeci to także słowniczek z wyjaśnieniem trudniejszego słownictwa (w tym tytule między innymi: demaskować, poselstwo, burmistrz).

O Czytam sobie pisałam wam z okazji 10 lecia powstania serii, wpis znajdziecie TUTAJ.

Strona dedykowana serii Czytam sobie dostarcza wiedzy dla nauczycieli, rodziców oraz bibliotekarzy, jak również inspiruje do różnego rodzaju akcji czytelniczych.

Rycerka Rozalką, poziom 1, Justyna Bednarek, wydawnictwo HarperKids, 32 strony, wiek 5+

Akiko i Helenka Rewizyta, tom 2, wydawnictwo HarperKids, 48 stron, wiek 5+

Tajemnica Nawojki, tom 3, Katarzyna Majgier, wydawnictwo HarperKids, 64 strony, wiek 5+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *