6 - 8,  6+,  Dla dzieci,  Dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Pies,  Zwierzęta

Instrukcja Obsługi Pieska Jacósia – psia historia

Dzieci kochają pieski, dlatego historie o tych kudłatych czworonogach są czytane z entuzjazmem. Instrukcja Obsługi Pieska Jacósia to psia historia napisana już jakiś czas temu. Nie mniej jednak jest fajna i z pomysłem, dlatego chciałam wam ją pokazać. Sytuacja stara jak świat, ośmioletnia Kasia chce pieska, ale rodzice nie koniecznie, zwłaszcza tata. Jednak los czasami wychodzi naszym marzeniom na przeciw. I pies nagle staje, w tym przypadku znajduje się na Kasi drodze. Dziewczynka zrobi naprawdę wiele, aby jej nowy, malutki przyjaciel został jej psem. Jesteście ciekawi?

psia historia

Psia historia Jacósia

Zupełnie przypadkowo Kasia znajduje w śmietniku porzuconego szczeniaczka. „Wśród śmieci leżał, wsadzony do dziurawego worka, mały piesek! Ktoś go wyrzucił jak niepotrzebną rzecz!!”. „Mały beżowy piesek popatrzył na nią smutnymi oczkami”. Za pewnie domyślacie się, że dziewczynka wzięła go do domu. I choć mama spojrzała na porzucone stworzenia całkiem przychylnie, to tata kategorycznie nakazał oddanie pieska do schroniska. I jeszcze tego samego wieczoru zabrał czworonoga do schroniska.

Następnego dnia Kasia nie poszła do szkoły. Mimo rozpaczy i gorączki cały czas rozmyślała jak odzyskać pieska. Rozważała różne możliwości aż wreszcie namówiła swojego niezbyt „poprawnego” starszego kuzyna, aby razem z nią udał się do schroniska i jako osoba pełnoletnia zabrał zwierze pod opiekę. Reszta się jakoś ułoży. I tak zrobili. W zamian za przysługę Zdzisiu zainkasował pięćdziesiąt złotych, a Kasia znowu miała swojego pupila.

Tylko czy taką tajemnicę uda się długo utrzymać w dziecięcym pokoju? A może „zabiorę pieska i pójdę w świat!” – myśli Kasia. Czy samodzielna podróż dziewczynki do Warszawy zakończy się sukcesem?

Zdradzę wam, że choć tata nie raz powtarzał, że „ja coś go tu u nas nie widzę (pieska)..” to Jacuś był bardzo zadowolony ze swojej rodziny.

Historia Kasi i Jacósia jest napisana bardzo prostym, przystępnym dla dzieci językiem. Czyta się ją bardzo szybko, a problemy Kasi są bliskie sercu dzieciom. Na pewno znajdą w niej pokrewną duszę.

Na końcu książki jest List od cioci Basi, a w nim Instrukcja Obsługi Pieska. Początkujący opiekunowie czworonogów znajdą w niej praktyczne wskazówki jak karmić pieska, przepisy na psie smakołyki, listę zakazanych pokarmów oraz porady na temat psiej wolności, zdrowia, ale również stresu. Szczególnie ciekawa była dla nas (właścicieli beagla) wskazówka, co zrobić jeśli piesek ucieka i nie chce przybiec na zawołanie.

Instrukcja Obsługi Pieska Jacósia to bardzo miła lektura, z której dzieci dowiedzą się, że warto walczyć o marzenia i przekonać, że pies jest dobry na wszystko.

Inne polecane przeze mnie psie opowieści znajdziecie w kategorii Pies TUTAJ.

Instrukcja Obsługi Pieska Jacósia, Andrzej Marek Grabowski, wydawnictwo Literatura, wydana w 2014 roku, 112 stron, wiek 7+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *