Jeżyk Franek
3 - 5,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Emocje i Obyczaje,  Zwierzęta

Jeżyk Franek – seria dla przedszkolaków

Dziś chciałabym wam pokazać nową serię pod tytułem Jeżyk Franek napisaną specjalnie dla przedszkolaków. Niezwykle kolorowe, pełne pięknych ilustracji opowiastki o tym, co przydarza się na codzień, co dla maluchów jest ważne, ciekawe, odkrywcze. W rolę bohaterów wcielają się zwierzęta, mieszkańcy lasu, a główny bohater to jeżyk, tytułowy Franek. Dzieci poznają jego rodzinę, przyjaciół z przedszkola oraz innych mieszkańców lasu. Śledząc codzienność Franka wiele się nauczą. To historie napisane z niezwykłą lekkością, ale o wielkich dla dzieci sprawach. Serie rozpoczynają dwa tytuły Franek Sprząta Zabawki oraz Franek mówi „Dzień Dobry”.

Franek Sprząta Zabawki

Ta historia zabiera nas do przedszkola, gdzie pośród innych zwierzątek spędza czas Franio. Dzieci bawią się świetnie i kiedy przychodzi „Czas wracać do domu” nawet tego nie zauważają. Rozbiegają się w ferworze zostawiając Panią Sowę z zabawkowym bałaganem. Pierwszego dnia tajemniczo znikają klocki, drugiego dnia inne zostawione w nieładzie zabawki. Kto stoi za ich zniknięciem? Co się stało? A „Może zabawki nie lubią nocować na podłodze?” Dzieci wpadną na świetny pomysł. Do przedszkola wróci porządek, a na twarzy Pani Sowy znów zawita uśmiech.

Jeżyk Mówi „Dzień Dobry”

Jak to się dzieje, że dzień jest dobry? Takie myśli nachodzą Franka pewnego dnia, kiedy budzi się nie do końca w różowym humorze. Jednak jego humor się poprawia kiedy spotyka Mamę w kuchni. Potem jedzą z rodziną wspólne śniadanie, a w drodze do przedszkola mijają kolejnych sąsiadów. Mimo, że w pierwszej chwili nie wydają się specjalnie radośni, po chwili rozmowy ich twarz się rozpromienia. Jaki magiczny trik stosuje Mama Franka? Czy domyślacie się już jakie słowa sprawiają, że każdy czuje się lepiej i bardziej? W każdym razie nasz mały Jeżyk nie może się doczekać aż Mama zdradzi mu kolejne magiczne słowa.

Każda z książek to oddzielna historia. Franek chętnie się uczy i dowiaduje nowych rzeczy. Opowieści są pełne małych, wielkich wyzwań i emocji. Bardzo podoba mi się, że dzieci same w nich znajdują rozwiązanie. Dorośli ich w tym nie wyręczają, ale mądrze wspierają. Oprócz Franka jest jeszcze cała gromadka innych sympatycznych postaci, ale przede wszystkim wspierająca rodzina.

Seria bardzo starannie wydana, pełna kolorów i ilustracji z detalami. Mądrze i przyjemnie się czyta, oraz miło ogląda. Polecam dla małych przedszkolaków.

Waszej uwadze polecam również dla maluchów serię Pola i Piotruś TUTAJ oraz Hela sama! TUTAJ.

Jeżyk Franek, Franek Sprząta Zabawki, Franek mówi Dzień dobry, Kasia Keller, wydawnictwo Wilga, 32 strony każda z książeczek, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *