Króliki w motorówce
3 - 5,  3 +,  Bajki,  Dla dzieci,  Przygodowe,  Woda,  Zwierzęta

Króliki w motorówce – barwna przygoda dla najmłodszych

Króliki w motorówce w serii Pędzące króliki to kolejna szalona i kolorowa przygoda, tym razem na wodzie. Ta uśmiechnięta, rozbrykania i szczęśliwa zgraja ujęła mnie swym urokiem. Dzieci będą zachwycone tym zwierzęcem galimatiasem, bo kiedy króliki wsiadają do motorówki dzieje się, oj dzieje! Pędzą bez składu i ładu! A woda chlupocze do około. Ale komu to przeszkadza!

Króliki w motorówce to piękny radosny picturebook oraz proste teksty pisane tłustą czcionką. Odrobina rymów, powtórzenia i mnóstwo … królików oraz innych zwierzaków. To jedna wielka zabawa, która wprawi małych czytelników w doskonały nastrój. Mam nadzieję, że króliki zabiorą dzieci w niejedną jeszcze podróż.

Króliki w motorówce mają dość duży kwadratowy format, miękką acz usztywnioną okładkę. W tej historii nie ma chwili wytchnienia, bo od pierwszej stronnicy zaczyna się wartka akcja. Dzieci popędzą z królikami. Niepostrzeżenie znajdą się na wodzie, pod wodą, na piasku jak również w powietrzu. Nie zabraknie kolizji oraz akcji ratunkowej. Wszędzie będzie się działo. Tu brodzące w wodzie żyrafy, tam przerażone owce, a jeszcze w innym miejscu książki serfujący królik, borsuk oraz lis. Powiem szczerze, acz skrycie, że chciałabym przenieść się do świata bajek i wziąć udział w takiej przyjdzie. A wy?

Polecam Króliki w motorówce waszej uwadze. Kto wie, gdzie zaniesie dzieci i was, rodziców ta przygoda z gryzoniami? Być może czeka na was w kosmos? Dla naszych bohaterów nie ma rzeczy niemożliwych, tak jak dla dzielnych małych zuchów, którzy będą czytać tę książeczkę.

Wcześniejsze szalone tytuły w serii: Króliki w autobusie, Króliki mkną saniami

Króliki w motorówce, Philip Ardagh, ilustracje Ben Mantle, wydawnictwo Wilga, 32 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *