Książeczki dla maluchów
3 - 5,  3 +,  Aktywizujące,  Dla dzieci,  Kreatywne

Książeczki aktywizujące dla maluchów – Połącz kropki, Maluj rączkami, Uczę się rysować, Rysuj po kratkach

Dziś chciałabym polecić wam kolorowe i roześmiane książeczki stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach. To książeczki aktywizujące dla maluchów, które zapraszają dzieci do zabawy w rysowanie i malowanie oraz aktywności polegającej na łączeniu elementów. Poprzez zabawę dzieci ćwiczą małą motorykę, dokładność i spostrzegawczość i z ochotą angażują się w proces twórczy. Wielką zachętą do wertowania oraz tworzenia są popularni, dobrze znani dzieciom bohaterzy z bajek. Wykorzystane ilustracje są niezwykle przyjazne, uśmiechnięte, aż miło na nie popatrzeć. Bogata jest również tematyka. Każdy rodzic wybierze dla swojego dziecka temat i bohatera, którzy sprawi mu przyjemność.

Wielkim atutem książeczek jest jakość ich wydania. Mam na myśli dobry gatunkowo usztywniony papier jak również urozmaicone formaty dostosowane do rodzaju zadań zaprojektowanych w książeczce.

Książeczki aktywizujące dla maluchów – Maluj rączkami

to książeczki składające się z kilkunastu stronic opatrzonych dużymi ilustracjami. Pod wpływem mokrych paluszków obrazki nabiorą rumieńców. Prosta instrukcja poprowadzi was ku kolorowym efektom. Pokazuję dwa tytuły, ale seria oferuje ich znacznie więcej. Nowa przygoda z malowaniem jest przyjazna jak również bezpieczna dla dzieci.

Połącz kropki

Do tego tytułu dołączony jest zmywalny mazak zaopatrzony w niewielką gąbeczkę. Dzięki niemu dzieci pobawią się w łączenie kropek, a jeśli mają ochotę zacząć jeszcze raz lub coś poprawić, to szybciutko można wymazać dany element. Ilustracje są tu nieco bardziej rozbudowane i tworzą proste kompozycje.

Rysuj po kratkach

To trzydziesto dwustronicowa książka dużego formatu z kolorowymi naklejkami wewnątrz. Zadaniem dzieci jest odrysowanie kształtów tak, aby powstał konkretny obiekt. Pracy towarzyszą ulubieni bohaterzy, a dzieci dobrze się bawią ćwicząc wyobraźnię przestrzenną oraz cierpliwość. Tej ostatniej nigdy za wiele u maluchów.

Uczę się rysować

To również duży, cieszący oko format z naklejkami. Przeznaczony do bardziej samodzielnej pracy. Dzięki wskazówkom, krok po kroku dzieci narysują Olafa, Meridę Waleczną, Mowgliego, królewnę Śnieżkę i wielu innych. Można też wybrać nieco prostszą wersję zabawy w łącznie cyferek. To może być pierwsze wyzwanie matematyczne, na końcu którego na dzieci czeka między innymi Pluto odraz Mikey. Dzięki dużemu formatowi, rysunki nabierają rozmachu. Można puścić wodze wyobraźni i śmiało domalować swoje dzieło tworząc większą ilustrację.

Pokazałam kilka formatów z bogatej oferty wydawnictwa Ameet. Warto szukać książek tego wydawnictwa na półkach bo są przemyślane, absolutnie pozytywne i z wielką starannością wydane. Z tych książeczek dzieci będą czerpać dużą radość i komfort pracy towarzyszącej zabawie. W tej przygodzie dzieci rozwiną swoje umiejętności manualne i nie będą potrzebowały elektronicznych zapychaczy czasu. Ruszajcie w przygodę Książeczki aktywizujące dla maluchów to świetna zabawa.

Książeczki dla maluchów – Połącz kropki, Maluj rączkami, Uczę się rysować, Rysuj po kratkach, wydawnictwo Ameet, książeczki mają różną ilość stron, dla dzieci już od 2 lat

Więcej inspiracji szukajcie w kategorii Książki Aktywizujące (w bocznym menu) TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *