Książki Lego
3 - 5,  3 +,  6 - 8,  6+,  9 - 12,  Dla dzieci,  Edukacyjne

Książki Lego: Buduj i Naklejaj Kosmos oraz Komiczna misja

Dziś u nas kosmiczne książki zapraszające do zabawy czyli Książki Lego o kosmosie dla maluchów i młodszych dzieci. Pokażę wam dwa tytuły, każdy z innej serii. Kosmiczna misja to książeczka z ruchomymi elementami dla dzieci w wieku od trzech lat. Natomiast Buduj, naklejaj Kosmos to propozycja dla dzieci w wieku od sześciu lat. Obie serie pięknie oraz bardzo jakościowo wydane. Kolorowe i pełne tego, co kochają dzieci – klocków Lego. Książki z pewnością przypadną do gustu małym miłośnikom kosmicznych tematów, tym bardziej że jedna z nich zawiera … zestaw klocków.

Kosmos był jednym z naszych ulubionych tematów zabaw kiedy mój syn był młodszy. Z perspektywy czasu wiem, że warto opowiadać dzieciom fakty o świecie w czasie zabawie nawet jeśli wydają się one zupełnie abstrakcyjne. Takie opowieści kreują przyszły świat i poglądy dziecka, a czym starsze tym więcej chciałoby widzieć. Rodzice maluchów, sprawdźcie to sami.

Kosmiczna misja w Lego city

To kosmiczny picture book z ruchomymi elementami. Krótka historia o astronautach, którzy właśnie startują rakietą w kosmos. W tym miejscu dzieci mogą przesunąć element i wprawić kosmiczny statek w ruch. Kolejne plansze to stacja orbitalna, lądowanie i misja na Księżycu. Każda z nich to ciekawa ilustracja pełna obiektów ze świata Lego i jego mieszkańców. W chmurkach kilka tekstów do przeczytania.

Temat, detale w ilości dostosowanej do wieku dzieci angażują małego słuchacza i oglądacza. To książeczka do wielokrotnego oglądania i odkrywania. Dzięki sztywnym stronach nie do zniszczenia.

Buduj, naklejaj Kosmos

To książka aktywizującą do projektowania jak również budowania kosmicznych statków. Mały konstruktor ma do wyboru kilka projektów: rakiety, prom oraz sondę. Wszystko to może stworzyć dzięki dołączonym do zestawu klockom Lego. Oprócz klocków dzieci znajdą również kolorowe elementy papierowe i naklejki, dzięki którym maszyny mogą przybrać zupełnie unikatowy charakter.

Budowa to nie wszystko. Dalej dzieci znajdą zagadki jak również zadania do rozwiązania. Różnorodne wyzwania, pełna dynamiki szata graficzna w kosmicznym klimacie wciągnie dzieci do zabawy.

  • 43 klocki LEGO®, z których można zbudować 3 modele statków kosmicznych,
  • ponad 250 naklejek i 30 papierowych elementów do dekoracji rakiet

Dołączone do zestawu klocki

Książki Lego

W serii Buduj i naklejaj znajdziecie również inne tematy. Między innymi roboty, samochody czy pojazdy. Natomiast w serii Lego City dla najmłodszych znalazły się opowieści o strażakach, policji, na budowie czy też o świętach Bożego Narodzenia.

Książki Lego to gwarancja dobrze spędzonego czasu na mądrej zabawie i pomysł na super prezent dla dzieci. Wszyscy wiemy, że Lego to zabawa rozwijająca, która niezmiennie cieszy kolejne pokolenia. Połączenie Książki z Lego to już Kosmos!

Książek Lego szukajcie na stronie wydawnictwa Ameet: Kosmiczna misja TUTAJ 8 stron, niezniszczalny kwadratowy format, dla dzieci w wieku od 3 lat. Buduj, naklejaj Kosmos TUTAJ 48 stron, książki + pudełko oraz klocki, dla dzieci od 6 lat.

Polecam również mój ostatni lego wpis Lego TUTAJ. W nim książki Lego i Niesamowite Pomysły jak również Build Your Own Adventure, dla trochę starszych dzieci.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *