Legendy Chomiczków z Kijowa tom 1
6 - 8,  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Fantasy,  Komiks

Legendy Chomiczków z Kijowa. Tom 1 – Książęca Wola

Na Legendy Chomiczków z Kijowa natknęłam się podczas warszawskich Targów Książki. Z uwagi na nasze rodzinne zamiłowanie do gryzoni jak również komiksów, tom 1 pod tytułem Książęca Wola znalazł się w naszym domu. Jak się okazało chomiki to niezwykle dzielne stworzenia, które przed wiekami założyły miasto Kijów. Komiks zachwyca ilustracjami, dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach. Wartki potok zdarzeń wciągnie miłośników akcji. W tle odwaga, honor i bohaterstwo.

Książęca Wola

Klan chomików żyje bezpiecznie do chwili zniknięcia przywódcy, księcia Marchewsława. I choć Chomikowycz zostaje regentem księcia, nastają niespokojne czasy. Gryzonie mimo różnicy poglądów trzymają się razem, ale Chomikowycz chce rządzić twardą łapką, co nie wszystkim się podoba. Rusza ekipa poszukiwawcza, aby odnaleźć księcia. Bohaterów czekają szalone i niebezpieczne przygody. Kiedy się jest małym chomikiem, a świat wielki, bywa różnie.

„… Choć była przekroczona rzeka, Następna przygoda już czeka! Czy znajdziemy Marchesława? Czy przemianie jego sława?…”

Dalsze chomicze przygody czytelnicy znajdą w tomie 2, Na gruzach imperium olbrzymów. Jestem ciekawa co się wydarzy.

Komiks kończy się ciekawymi faktami historycznymi na temat Rusi Kijowskiej (wcześniej Rusi), która niegdyś rozciągała się od Bałtyku po Morze Czarne i była samodzielnym państwem.

Komiks Legendy Chomiczków z Kijowa choć to cienka książeczka zabiera czytelników w niezwykły świat, w którym pradawne dzieje łączą się w przedziwny sposób z teraźniejszością. Same chomiki w roli walecznych wojowników są genialne. Polecam waszej uwadze ten niecodzienny tytuł. Dajcie się ponieść przygodzie z chomikami.

Komiksowe inspiracje dla dzieci znajdziecie również w kategorii Komiksy TUTAJ.

Legendy Chomiczków z Kijowa, Książęca Wola, Denys Fadejew, Maksym Bohdanowski, ilustracje Kateryną Martynuk, wydawnictwo Egmont, Świat Komiksu, 40 stron, według mnie 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *