Matematyczna Pizza
9 - 12,  Edukacyjne,  Matematyka

Matematyczna Pizza – matematyka dla dzieci

Matematyczna Pizza to niezwyczajna książka do matematyki, którą chciałam wam pokazać i polecić. To książka i zeszyt ćwiczeń w jednym, który w logiczny sposób objaśnia zawiłości królowej nauk. Poprzez zaproponowane w atrakcyjnej i ciekawej formie zadania, dziecko uczy się myśleć w matematyczny sposób. Wszystkie zadania poprzedza komentarz autorki z wyjaśnieniem. Treści są napisane prostym językiem. Wszytko zdaje się być oczywiste. Potem jest bardzo różnorodna część praktyczna zawierająca zadania oraz ćwiczenia: należy dokonać obliczeń, wyciąć, dorysować, narysować albo zakreślić. Każdy rozdział sięga po inne wyzwanie: zbiory zdań, nieskończoność, charakter liczb, język komputerów czy symetria. To tylko kilka z nich. Natomiast w części Czy wiesz, że dzieci przeczytają o ciekawych osobach, faktach związanych z nauką a tu powiązanych z danym zagadnieniem.

Ze względu n stopień trudności zagadnień wiek czytelnika czy też ucznia określono na poziomie klasy czwarte. Myślę, że dla młodszych dzieci tematy mogłyby być jeszcze zbyt abstrakcyjne.

Zerknijcie na wnętrze Matematycznej Pizzy. To duży format oraz sztywne stronice. Stonowana kolorystyka jak również dużo miejsca na pracę dziecka. Forma bardzo luźna dająca przestrzeń na własne zapiski, ale przejrzysta. Nie ma tu przypadkowych treści, nic nie jest infantylne. Dość długo polowałam na tę książki i szczerze, przeszła moje oczekiwania. Wspomnę jeszcze, że młody człowiek ją pochwycił i tyle ją widziałam.

Dowie się z niej Dlaczego pszczoły wybrały sześciokąt do budowy swoich komórek, czy dywan Alladyna uniesie się w powietrze oraz na czym polega szyfr Cezara 🙂

Jeśli szukacie książki z matematycznymi ćwiczeniami ale też taką co da impuls do logicznego myślenia i analizowania to Matematyczna Pizza sprawdzi się na pewno. Polem waszej uwadze.

Ciekawe matematyczne książki dla dzieci znajdziecie również we wpisie TUTAJ.

Matematyczna Pizza, Anna Ludwicka, wydawnictwo Aksjomat, 42 strony, klasa 4 +

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *