Projekt Pszczoła
6 - 8,  6+,  9 - 12,  9 +,  Dla dzieci,  Dzieci,  Minecraft,  Przygodowe

Minecraft Saga Stonesword tom 4 – Projekt Pszczoła

Książki z serii Minecraft Saga Stonesword to u nas bardzo oczekiwane tytuł. Właśnie pojawił się tom czwarty. Kolejna Oficjalna przygoda Minecraft Projekt Pszczoła. Jeśli wasze dziecko jest miłośnikiem gry, a jeszcze nie znacie tej serii, zachęcam do jej poznania. Jeśli znacie, to z pewnością nie trzeba zachęcać bo dzieciaki ją uwielbiają. Każdy tom to oddzielna przygoda, ale ci sami bohaterzy (Morgana, Ash, Harper, Po, Jodi i Theo). Grupa przyjaciół ze szkoły przeżywa różne perypetie równolegle w świecie realnym oraz w grze. Za sprawą nauczycielki przedmiotów ścisłych, ekipa ma dostęp do wynalazku -specjalnych gogli VR, które sprawiają, że bohaterzy faktycznie przenoszą się do świata Minecraft. Tak więc wszystko się może zdarzyć. Książka porusza ciekawe, ważne dla dzieci wątki szkolnej, domowej codzienności oraz relacji w grupie rówieśniczej. Bohaterzy rozwiązują napotkane problemy, angażują w szkolne projekty oraz wspierają się nawzajem.

Projekt Pszczoła

Ta część jest trochę wyjątkowa, ponieważ osią fabuły jest wątek ekologiczny. Pewnego dnia w szkole pojawia się Pan Shane, wędrowny pszczelarz. Pozostawia on w szkolnym sadzie kilka ze swoich rojów. Dzieciaki będą miały okazję obserwować pszczoły, ale też wiele dowiedzieć się o tych pożytecznych, acz zagrożonych owadach. Dowiedzą się jak „opiekować się” pszczołami, dlaczego ich przetrwanie jest zagrożone oraz dlaczego są tak ważne dla środowiska.

Równolegle do szkolnej rzeczywistości w Minecrafcie dzieje się coś bardzo złego. Dzieciaki muszą odnaleźć Króla Przywoływaczy, aby naprawić Wielki Błąd. Król Przywoływaczy to sztuczna inteligencja zamieszkująca grę, która rozpadła się na sześć kawałków podczas poprzednich przygód. Odnalezienie wszystkich części istoty to ostatnia szansa na uratowanie minecraftowego świata.

W Projekt Pszczoła będzie sporo wątków przyrodniczych, a w Mincrafcie sporo zwierzęcych mobów: listy, królik, owce, motyle,… oraz pszczoły. W biomie kwiecisty las pełnym pszczelich gniazd wybuchnie pożar. Sporo odwagi i sprzętu będzie potrzebne, aby je uratować. Dzieciaki będą musiały odszyfrować wiadomość nadaną przez Króla Przywoływaczy za pośrednictwem pszczół. Od tego zależeć będzie czy uda się naprawić Wielki Błąd i zachować równowagę.

Seria Saga Stonesword wspiera naukę czytania. Bawi i edukuje. Oprócz fascynującego tematu, który zachęca do czytania, jest również duża wygodna i zróżnicowana czcionka. Niektóre wersy pisane są kursywą, inne czcionką pochyłą lub pogrubioną. Przygody są bogato ilustrowane, wiele tu obrazów z obydwu światów w odcieniach czerni i bieli. Lekko pożółkłe stronice nadają klimatu.

Bardzo polecam tę serię dla wszystkich fanów gry. Drodzy rodzice to wielka okazja, aby dzieci polubiły czytanie.

Sagę Stonesword poprzedzała serii Minecraft Kroniki Woodsword. Jej recenzję znajdziecie TUTAJ.

Natomiast Minecrat Saga Stonesword tom 3 – Akcja Zwierzaki TUTAJ.

Projekt Pszczoła, Nick Eliopulos, wydawnictwo HarperKids, 144 strony, wiek 8+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *