Minecraft Tryb Czytania
3 +,  Dla dzieci,  Minecraft,  Przygodowe

Minecraft Tryb Czytania – nowe tytuły

Dziś u nas dwa nowe tytuły w serii Minecraft Tryb Czytania. Najmłodsi wielbiciele tej gry „dostają” dwie wciągające, ciekawe przygody: Podniebna przygoda oraz Ucieczka z Netheru. Ta seria to nie tylko świat Minecrafta oraz jego bohaterowie, ale również nauka czytania. Zasób słów oraz długość tekstów jest starannie dobrana, tak aby zachęcić dzieci do samodzielnego czytania. Świetne są również ilustracje, oczywiście kwadratowe, ale kolorowe, wyraziste, pełne emocji oraz akcji. Na początku każdej książki znajduje się sekcja zawierająca:

  • pytania do historii, którą dzieci przeczytają gdy przewrócą stronicę;
  • słowa, które należy wypatrzeć w tekście oraz
  • zachętę do rozmowy jak również podzielenia się wrażeniami po lekturze.

Bohaterami Minecraftowych opowieści są Emmy i Birch oraz ich pies Chaps. To tym kolorym postaciom dzieci będą kibicować w zdobywaniu nowych umiejętności i przygodach.

Minecraft Tryb Czytania i Podniebna Przygoda…

to opowieść o skakaniu, a nawet fruwaniu. Dzięki elytrze (skrzydłach) od Emmmy, Birch mógłby spełnić swoje marzenie. Jest jednak pewne, ale… Jak myślicie czy Birch poszybuje w powietrzu?

Minecraft Tryb Czytania i Ucieczka z Netheru…

Podczas zabawy z psem Chapsem, dzieci natrafiają na nieznany im portal. Zarówno Emmy jak i Birch są go ciekawi. Przechodzą przez portal, a ten prowadzi ich do zupełnie innej krainy. Nowe otoczenie oraz moby, skarby, rzeka lawy… oraz szalona akcja. Czy ucieczka z Netheru się powiedzie, a Chaps się odnajdzie?

Jeśli wasze dzieci grają oraz lubią Minceraft, to te książeczki sprawią, że polubią również czytanie. Intrygujące opowieści pochłoną dzieci, a przy okazji wzbogacą ich słownictwo.

Wcześniejsze tytuły w serii możecie podejrzeć na stronie wydawcy HarperKids TUTAJ.

Minecraftowe książki, które wam polecałam znajdziecie między innymi tutaj Rocznik 2023 oraz Niesamowite Projekty oraz Niesamowite Bazy oraz tutaj Minecraft Kroniki Woodsword.

Ucieczka z Netheru. Minecraft. Tryb czytania, Nick Eliopulos, wydawnictwo HarperKids, 32 strony, wiek 3-7 lat

Podniebna przygoda. Minecraft. Tryb czytania, Nick Eliopulos, wydawnictwo HarperKids, 32 strony, wiek 3-7 lat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *