Pająki w sieci i bez sieci
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Dla dzieci,  Przyrodnicze

Pająki w sieci i bez sieci

Książka Pająki w sieci i bez sieci znalazła się u nas zupełnie przypadkowo, bez planu. Nie powiem, żebym jakoś darzyła pająki sympatią ale też nie budzą we mnie odrazy. Raczej omijam i podziwiam tkane przez te stworzenia misterne sieci. Jednak w naszym domu te małe nasze polskie pająki są mile widziane i nikomu nie przeszkadzają. Nie czujemy przed nimi strachu czy odrazy. Jak napisane jest w książce to przypadkowi zbłąkani wędrowny, których należy złapać do szklanki i wypuścić na zewnątrz. Pająki w sieci otwierają przed czytelnikami pajęczy świat w całej okazałości. Zaprezentują się groźni przedstawiciele gatunku oraz ci osobliwi z natury. To niezwykle ciekawa książka dla młodszych celników.

Pająki w sieci

Pajęczy atlas w zabawny sposób odkrywa tajemnice świata pająków poczynając od budowy ciała pająka oraz jego cech osobniczych. Młodzi zainteresowani czytelnicy dowiedzą się czy pająki widzą tak samo skoro mają różną liczbą par oczu i że dotyk jest dla pająka niesłychanie ważny. Dzięki włoskom na ciele odczuwają najmniejsze drgania i czują. Wśród ciekawych tematów znajduje się również:

  • Pajęcza mowa oraz sposoby poruszania się;
  • Dieta drapieżców, którzy nie stronią od wegańskich przysmaków;
  • Sieci pajęcze będące elementem strategii polowania oraz domy wśród, których mamy również podwodne mieszkanie;
  • Wrogowie pająków oraz strategie przetrwania w czasie zimy;
  • jak również ich rola w przyrodzie.

Bliżej poznamy Skakuna, Kwietnika i dowiemy się, że pająk pająkowi wilkiem. A co najważniejsze i warte zapamiętania to, że pająk to nie owad tylko pajęczak.

Na początku książki czytelnicy znajdą ułożone alfabetycznie wszystkie opisane dalej gatunki pająków. Dalej spis treści, wstęp i kolejne rozdziały opatrzone mnóstwem kolorowych i zabawnych ilustracji. To świetna przyrodnicza lektura dla dzieci ciekawych tych włochatych ośmionożnych stworzeń oraz dzieci, które chcą oswoić obawy wobec małego pajęczaka.

Zachęcam również do zgłębienia lektury i poznania bliżej zwyczajów dżdżownicy w książce Pokręcone życie dżdżownicy

Pająki w sieci i bez sieci, Justyna Kierat, Multico oficyna wydawnicza, 64 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *