Smok Wesołek
3 - 5,  3 +,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci

Smok Wesołek i Zimowi Goście – o mocy czynienia dobra

Smok Wesołek i Zimowi Goście to uroczo smocza oraz bardzo mysia historia o tym, że zarówno w dużym jak również małym stworzeniu drzemie wielka moc czynienia dobra. To niezwykle pozytywna bajka dla dzieci pełna dobra, w której ogromny smok ma piękne serce, czarownica czyni dobre czary, a małe myszki mają o wielki hart ducha pozwalający przetrwać trudne chwile. Smok Wesołek to szczypta magii, rodzina która trzyma się razem oraz wspólnota, która czyni słabszych silnymi.

Pewnego jesiennego dnia w ciepłej, przytulnej mysiej norce zdarza się nieszczęście. Woda zalewa wszystko. Myszki muszą ratować się ucieczką. Tylko czujność taty oraz powiązane ze sobą mysie ogonki sprawiają, że cała rodzina bezpiecznie dociera do zaczarowanego smoczego ogrodu. Przemoknięte małe gryzonie znajduje na wielkiej dyni przyjazny smok, oferując pomoc oraz schronienie. Tej zimy nikt nie będzie samotny. Powstanie osiemset trzydzieści sześć słoików z przetworami, a pewien jeż śpioch będzie miał wielkie szczęście. Każdy z bohaterów tej historii przekaże innym coś w darze.

Jestem przekonana, że mali czytelnicy poczują się dobrze w towarzystwie mysiej rodziny oraz smoka Wesołka. Troska, uśmiech oraz bajki na dobranoc tworzą w tej opowieści piękny klimat. Nastrój, którego szukacie w sam raz na spokojne wieczory.

Co przyniesie finał tej bajki? Przekonajcie się sami podczas wspólnej lektury z dziećmi. Małe serca okażą się wielkie.

Książka wydana w twardej oprawie. We wnętrzu lekko połyskujące kolorowe stronice, a na nich sympatyczni kosmaci bohaterzy.

Ciekawe książki o smokach dla starszych dzieci Smoki, dla młodszych Gdy Smok się wprowadza lub Smocze opowieści.

Smok Wesołek i Zimowi Goście, tekst Marysia Panas, ilustracje Małgorzata Korbielów, wydawnictwo Wilga, 40 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *