Szkoła Magicznych Zwierząt
8+,  9 - 12,  9 +,  Bajkowe Stworzenia,  Dla Rodziców,  Dzieci,  Emocje i Obyczaje,  Fantasy,  Przygodowe,  Zwierzęta

Szkoła Magicznych Zwierząt – Obóz przetrwania

Szkoła Magicznych ZwierzątObóz przetrwania to już jedenasty tom wspaniałej serii fantasy dla dzieci w wieku szkolnym. Bohaterami serii są uczniowie w klasie niecodziennej nauczycielki panny Cornfield w szkole Winterstone. Dzieciaki mierzą się z różnymi wyzwaniami, a w każdej części inne dzieci wysuwają się na pierwszy plan. Poznajemy lepiej ich codzienność, a pan Morrison – właściciel sklepu z magicznymi zwierzętami – właśnie im przesyła wiadomość, że już niedługo otrzymają swoje magiczne zwierzę. Każde dziecko z klasy marzy o magicznym przyjacielu. Wielu już go dostało, a ci co nadal czekają wypatrują wiadomości. Którego z dzieci tym razem spełni marzenie o własnym magicznym zwierzaku? Czy wasze dzieci też marzą o takim?

Obóz przetrwania

Klasa panny Cornfield wybiera się na rowerach na kilkudniowy camp znajdujący się na obrzeżach lasu. Niektóre z dzieci są zachwycone bliskością natury, inne podchodzą do tego z mniejszym entuzjazmem. Jednak ta klasa to zgrana gromadka. Razem zawsze dają radę. Obozowisko zapowiada się świetnie. Jego opiekun, pan Zibi oprowadza dzieci. Mówi o obowiązujących zasadach oraz o tym, jakie zadaniach na nie czekają. Jest pięknie oraz zielono. Jest dużo zabawy oraz śmiechu. Jednak nie wszyscy bawią się doskonale. Nawet daleko od domu, trudna codzienność może popsuć nastrój. Podczas tej leśnej przygody w Szkole Magicznych Zwierząt czytelnicy dowiedzą się kto tym razem otrzyma zwierzę, przyjaciela na zawsze.

Szkoła Magicznych Zwierząt to seria, którą najlepiej czytać od pierwszego tomu. W następujących po sobie tytułach poznajemy kolejnych bohaterów. Co prawda na początku każdej książki czytelnicy znajdą „spis szczęściarzy”, którzy już otrzymali swoje magiczne zwierzę więc, nawet nie śledząc serii od początku będą wtajemniczeni.

Tytuł Obóz przetrwania wydany jest w klimacie poprzednich. Kolorowa twarda okładka, a w środku czarno białe liczne ilustracje. Tekst podzielony na stosunkowo krótkie rozdziały.

Książka porusza tematy bliskie dzieciom. Szkoła, przyjaźń oraz rodzina, pasje jak również inne codzienne sprawy wypełniają tę opowieść. Nie zawsze jest miło i przyjemnie. Czasem powiedziałabym, że nawet trudno. A jedno okazuje się, że przyjaźń oraz obecność życzliwych może zdziałać wiele. Szkoła Magicznych Zwierząt to dobra literatura, która przynosi dzieciom wsparcie jak również przyjemność czytania.

Więcej o Szkole Magicznych Zwierząt znajdziecie w recenzjach wcześniejszych tomów TUTAJ jak również TUTAJ. Polecam

Szkoła Magicznych Zwierząt, Obóz przetrwania, autorka Margit Auer, ilustracje Nina Dulleck, wydawnictwo Debit, 256 stron, wiek 8+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *