3 - 5,  6 - 8,  6+,  9 - 12,  Anglojęzyczne,  Edukacyjne

The Tale of Peter Rabbit – bajka w wersji dwujęzycznej, z ćwiczeniami

Dziś bardzo sympatyczna, a zarazem orygnialna książka pod tytułem The Tale of Peter Rabbit.

To bajka o mamie królikowej i jej czterech synkach: Flopsy, Mopsy, Cotton-tail i Peterze. Ten ostatni jest raczej niesforny i płata wiecznie figle. Więc kiedy mama prosi, aby pod jej nieobecność, króliczki nie szły do ogrodu pana McGregora, on właśnie to zrobił. Dalszego ciągu historii nie zdradzę, w każdym razie Petera czeka nie lada przygoda.

Na czym polega wyjątkowość książki?

Otóż książka napisana w języku angielkim, jest też od razu przetłumaczona na język polski. Tekst całej bajki pocięty jest na małe fragmenty – zdania, dzięki czemu wygodnie korzystać z tłumaczenia. Każdy z języków oznaczony został odmiennym kolorem.

Pomiędzy stronicami z tekstem bajki, zaplanowano strony z ćwiczeniami i zadaniami, utrwalającymi słówka i zwroty, które się pojawiły w trackie czytania. Są też nowe słówka i zagadnienia, które mają pogłębić wiedzę. Na przykład więcej warzyw niż tylko ogórek, pietruszka, sałata, rzodkiewka, fasolka z obrodu pana McGregora. Różne ślady zwierząt do rozpoznania i nazwania, poza tymi króliczymi. I tak dalej. Ćwiczenia są naprawdę różnorodne, ciekawe i w odpowiedniej ilości. Nie za dużo i nie za mało.

Poza ćwiczeniami, gdzieniegdzie dzieci znajdą też informacje o królikach, bohaterach książki. Dowiedzą się o tym, jakim zwierzątkiem jest królik, skąd pochodzi, jakie ma zwyczaje, co symbolizuje oraz wiele innych ciekawostek na jego temat.

Jeśli ktoś woli posłuchać oryginalną wersję bajki, na stronie wydawnictwa www.poltext.pl/pobierz można odsłuchać bajkę w oryginale. Kod do nagrania znajduje się na końcu książki.

Książki zawiera też słowniczek ze wszystkimi, poznanymi słówkami i rozwiązania zadań.

Jak widzicie The Tale of Peter Rabbit kryje w sobie sporo różnorodności. Książka jest ładnie zilustrowana i wydana ze starannością. Przyjemnie z niej korzystać. Polecam, bo to ciekawa i zabawna forma nauki języka dla dzieci.

The Tale of Peter Rabbit, autorka Beatrix Potter, wydawnictwo poltext, 80 stron, dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne, które uczą się języka angielskiego

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *