Trening Spostrzegawczości dla dzieci
6 - 8,  6+,  9 - 12,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Kreatywne

Trening Spostrzegawczości dla dzieci

Gościliśmy już u siebie kilka książek, których autorką jest psycholożka Paulina Mechło. Tym razem sięgnęliśmy po tytuł Trening Spostrzegawczości dla dzieci, a w nim jak zawsze mnóstwo zabaw i zadań, które wspierają dzieci w ćwiczeniu spostrzegawczości, skupieniu na zadaniu, dostrzeganiu różnic. Książka ma formę zeszytu ćwiczeń, w którym należy i trzeba mazać i malować, korzystając nie tylko z ołówka ale i kolorowych kredek. Podczas zabawy dzieciom towarzyszy Móżdżek, sympatyczna postać, która będzie zachęcać i motywować dzieci do działania. Jestem fanką książek z serii Trening, autorstwa pani Pauliny. Zadania są tak skonstruowane i opisane, że dla dzieci to faktycznie forma zabawy, a nie nudnych ćwiczeń. Zajrzyjcie do wnętrza książki.

Trening Spostrzegawczości

Słowem wstępu dzieci znajdą kilka wskazówek jak zabrać się do treningu. Z dużą troskliwością autorka przekazuje informację, o tym jak ważne jest być wypoczętym, nie śpieszyć się, napić się wody czy przewietrzyć pokój. To wszystko ma znaczenie kiedy chcemy ruszyć głową. A potem… to już tylko dobra zabawa w asyście Móżdżka. Zadania są ponumerowane od jednego do stu dwudziestu jeden, a dalej zamieszczone są odpowiedzi. Książka ma niezwykle pozytywny nastrój. Soczysty i ciepły kolor żółty w nagłówku każdej strony jak również kolorowe elementy w ćwiczeniach emanują radością i pozytywną energią.

Zadania i zabawy są bardzo zróżnicowane, a niektóre powtarzają się, ale w formie nieco trudniejszej. Tak jest na przykład z wyszukiwaniem liter wśród tych rozsypanych czy w wykreślankach. Pojawiają się również zadania zupełnie nietypowe jak przedmuchanie małej kulki z papieru po wytyczonym torze od startu do mety. Co moim zdaniem wymaga ogromnego skupienia i zaangażowania. Są też zadania, powiedziałabym, abstrakcyjne, jak w tym pudle zostaw wszytko to, co Cię złości, a na ilustracji widnieje duża czarna skrzynka.

Kilka przykładowych ilustracji ćwiczeń możecie obejrzeć poniżej.

Podsumowując Trening Spostrzegawczości to 121 ćwiczeń rozwijających spostrzegawczość i koncentrację oraz umiejętność wypatrywania błędów, podane w niezwykle pozytywnej formule. Książka nadaje się świetnie do zabrania ze sobą w podróż. Miękka okładka i zeszytowy format zmieści się do każdego bagażu. A Móżdżek zmotywuje do działania bardziej oporne.

Jeśli deszczenie znacie serii Trening to polecam również tytuły: Trening Super Koncentracji oraz Super Pamięć dla dzieci.

Trening Spostrzegawczości dla dzieci, Paulina Mechło, ilustracje Magdalena Karpińska, wydawnictwo Sensus, 144 strony, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *