W Mroku Podziemi
10+,  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Gra,  Przygodowe

W Mroku Podziemi – książka gra dla dzieci

W Mroku Podziemi to druga już książka paragrafowa dla dzieci od Muduko którą gościmy. To książka gra dla czytelników, którzy nie boją się mrocznych klimatów, ciemnych lochów oraz wszystkiego co, kryje się w ich zakamarkach. Fascynująca fabuła pochłonie czytelników i zagospodaruje wolny czas. Jeśli dzieci nie mają kompana do ulubionej rozgrywki, a czas się dłuży podsuńcie im książkę grę. To zabawa, która autentycznie wciąga. Czytelni wciela się w podróżnika, który zapuszcza się w ruiny zapomnianego zamku. Zanim wyruszy wybiera postać o nadanych atrybutach lub tworzy swoją własną. Potem wystarczy ruszyć w nieznane podążając za wskazówkami. Zapraszam, oto recenzja dla was.

w Mroku Podziemi

Ta przygoda rozpoczyna się na skraju mokradeł i po kamiennych schodach wiedzie w ciemność. W pierwszym pomieszczeniu, którym jest magazynek, gracz podejmuje pierwszą decyzję. Co zrobić dalej? Zawsze można zagrać zachowawczo i ostrożnie, ale można też wybrać opcję wymagającą odwagi. W zależności od decyzji oraz atrybutów postaci toczy się akcja. Czytelnik będzie kolekcjonował przedmioty, broń, skarby, monety aby umieścić je w Arkuszu postaci na końcu książki w części Ekwipunek, Złote monety. W trakcie starć z napotkanymi istotami czytelnik będzie wykorzystywał swoją siłę, zręczność, charyzmę inteligencję i zdrowie. My graliśmy postacią Aneir, żołnierką. Pierwsze totalnie brawurowe podejście do zgłębienia lochów zakończyliśmy szybko. Ale w drugiej próbie poszło nam znacznie lepiej i zaopatrzeni w skarby opuściliśmy katakumby.

Książka wydana w miękkiej okładce, sprawia wrażenie zeszytu pełnego tajemnic. Czarno białe ilustracje nie zdradzają zbyt wiele, są nieoczywiste i nadają miejscu akcji wyjątkowo mrocznego klimatu. Wielka uczta której nie ma, kości, smok pilnujący skarbu, to tylko rąbek tajemnic w podziemnych tunelach.

W Mroku Podziemi to doskonały pomysł na rozpoczęcie przygody z fantastyką.

W opinii mojego młodego testera tę przygodę trzeba przeżyć od początku do końca, na raz. Nie da się jej odłożyć na półkę na później. To najlepsza rekomendacja dla gry jaką może wystawić młody czytelnik.

Za nami majówka, przed nami weekend czerwcowy, a potem wakacje! Gra paragrafowa dla przyda się dzieciom kiedy dopadnie je nuda, albo zatrzyma w domu deszczowa pogoda. Książki gry rozwijają wyobraźnię, uczą podejmowania samodzielnych decyzji, zachęcają dzieci i młodzież do czytania. Jak również stanowią świetną alternatywę dla cyfrowego świata. Polecam

Podsumowując:

  • to książka – gra dla dzieci
  • ciemne podziemia i kryjące się w mroku stwory budzą emocje i dreszczyk
  • czytelnik podejmuje decyzje budując tym samym koleje tej historii
  • wiek od 10 lat
  • miękka oprawa, niewielki format 150×210

Koniecznie zajarzycie również do wpisu Zielobór. Czy zdołasz uratować miasto?  Książka – gra z eko przesłaniem dla dzieci już od 6 lat.

W Mroku Podziemi, Hari Conner, tłumaczenie Łukasz Małecki, Muduko, 112 stron, wiek 10+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *