W pogodni za życiem
5+,  6 - 8,  Emocje i Obyczaje

W pogodni za życiem – najlepszy dzień w twoim życiu jest dzisiaj

Gości dziś u nas przepiękna i niezwykle mądra książka pod tytułem W pogodni za życiem. To historia jednego dnia, w której jętka wraz z przypadkowo poznaną muchą przeżyją wspólnie zwariowany, szybki i najlepszy dzień w życiu. Jedyny szkopuł tkwi w tym, że to pierwszy i jednocześnie ostatni dzień życia jętki. Z początku o tym nie wie, ale kiedy mucha Łucja zdradza jej: Wy jętki, żyjecie tylko jeden dzień. Tylko jeden i ani chwili dłużej, Jętka postanawia wykorzystać cały dany jej czas możliwie jak najmocniej.

Wzruszyła nas opowieść o tym, jak pięknie ten niewielki owad wykorzystał swój czas, aby potem z wielką pokorą i zgodą na swój los odejść zawijając się w zielony liść. Fabuła książki ma galopujące tempo, ledo nadążycie. Zdziwicie się ile można zdziałać w tak krótkim czasie.

W pogodni za życiem to pochwała chwili, radość z życia jak również ciekawość świata jakiej jeszcze nie widziałam. Ta książka zainspiruje największych ponuraków i zmobilizuje sceptyków.

W pogodni za życiem

Pewnego razu przyszła na świat Jętka. Słońce właśnie wschodziło, a ona chciała się wysuszyć i wygrzać. Z energią i optymizmem ruszyła przed siebie. Na ładnej ławce nieopodal przysiadła się do Muchy, zapytawszy uprzednio o zgodę. Nawiązana znajomość zaowocowała wielką wspólną podróżą, bo Jętka dowiedziała się od Muchy, że jej życie trwa tylko jeden dzień.

Wraz z owadami zwiedzamy mnóstwo miejsc, całe dwie przecznice miasta. Jętka dowie się kim są ludzie, inne zwierzęta, książki, muzeum, Brodway, kino… Razem zjedzą obiad w najlepszej restauracji w mieście. Będzie się działo. I będzie radośnie. Czytelnicy poznają smak życia.

W pogodni za życiem to książka, która pokazuje czytelnikom, co w życiu jest najważniejsze. I jeszcze to, aby prawdziwie cieszyć się każdą daną nam chwilą. Piękne, nieco nostalgiczne ilustracje Emilii Dziubak oddają jak również podkreślają nastrój opowieści. Najlepszy dzień w Twoim życiu jest dzisiaj! jak pisze wydawca w opisie książki.

Tytuł doczekał się edycji specjalnej wydanej w nowej szacie graficznej na koniec minionego roku.

Jeśli dobrze ogląda wam się historie z ilustracjami Emilii Dziubak, zajrzyjcie do równie pięknej książki Uśmiech dla Żabki. Wracam do tego tytułu co jakiś czas i niezmiennie mnie wzrusza.

W pogodni za życiem, Przemysław Wechterowicz, ilustracje Emilia Dziubak, wydawnictwo Ezop, 56 stron, wiek 5+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *