Wonder City Miasto Cudów
9 +,  Dla dzieci,  Dzieci,  Komiks,  Przygodowe

Wonder City Miasto Cudów – przygodowy komiks dla dzieci

Wonder City Miasto Cudów to komiks dla dzieci pełen akcji i niebezpiecznych przygód. To mieszanka wyrazistych i niejednoznacznych bohaterów, zakamarków klimatycznego, ale i mrocznego Nowego Yorku oraz nadprzyrodzonych zjawisk. W tej opowieści wielkim odkrywcą tajemnicy świata jest profesor Thomas Riley. Niczym Indiana Jonesa przemierza świat, by prowadzić badania i gromadzić wiedzę. Czytelnicy poznają jego rodzinę, żonę i dwie córki. To one, Alex oraz Elizabeth staną się bohaterkami wydarzeń w mieście cudów.

Komiks narysowany charakterystyczną kreską, w mrocznym klimacie. Niektóre sceny, powiedziałabym, pozostają w niedopowiedzeniu. Trzeba uważnie czytać i podążać za bohaterami. W książce miesza się nie tylko świat rzeczywisty z nadprzyrodzonym, ale również dobro walczy ze złem. Pojawiają się zdecydowanie czarne charaktery, a życie Alex i Lizzy to nie przygodowa bajka. Dziewczynki zmierzą się z ogromną stratą.

Wonder City czyli Nowy York

Sielanka kochającej się rodziny, sławnego uznanego profesora Thomasa Riley`a nie trwa wiecznie. Jak mówi Alex – Nasze przygody zakończyły się, kiedy odeszła mama… Rodzinie trudno odnaleźć siew nowej rzeczywistości, a ciemne chmury dopiero mają nadejść. W tajemnicy przed córkami profesor nadal tropi „duchy”. Pewnego dnia dziewczynki otrzymują wiadomość, że ich ojciec zginą w nie do końca jasnych okolicznościach.

Alex to cały ojciec. Przygodę, brawurę oraz talent ojca ma we krwi. Natomiast Lizzy, starsza z sióstr, gra rolę odpowiedzialnej za rodzinę po odejściu mamy. Siostry są jak ogień i woda, bez sutannie w starciu. Jednak czas pokaże, że staną za sobą murem.

Dziewczynki szybko przekonają się kto jest przyjacielem, a kto wrogiem, a miasto zbudowano na trupach. Razem z bohaterami czytelnicy odwiedzą mroczne zakamarki miasta, speluny, zaułki oraz nieznane podziemia. Odbędą podróż w czasie i staną twarzą w twarz z nieznanym dotąd zagrożeniem. Jeśli wasze dzieci lubią mroczne opowieści, duchy, podziemne tunele, ucieczki oraz … żywe trupy, to komiks wymarzony dla nich. Mimo, że mroczny wciąga i zaskakuje tym co nadchodzi.

Wonder City Miasto Cudów to wyjątkowy komiks dla odważnych, młodych czytelników szukających niecodziennych przygód. Historia narysował w ciekawy mroczny sposób, który nadaje dodatkowego klimatu. Dziecięcy inspirujący bohaterzy. Odważni i nieustraszeni. Głodni wiedzy i tego, co przyniesie czas. Gotowi stawić czoła nie tylko dorosłym, ale i mistycznym wrogom.

Wonder City to niesłychana historia. Polecam dla odważnych czytelników.

Wonder City Miasto Cudów, Victor Fuste, ilustracje Jared Cullum, wydawnictwo Wilga, 160 stron, wiek 9+

Zajrzyjcie do kategorii KOMIKSY, gdzie polecam również inne tytuły dla dzieci w różnym wieku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *