Wypożyczalnia Skrzydeł
3 - 5,  3 +,  Bajkowe Stworzenia,  Dla dzieci,  Fantasy

Wypożyczalnia Skrzydeł – recenzja

Wypożyczalnia Skrzydeł to książka o … książkach oraz o tym, co kryje się w ich wnętrzu. To poetycki picturebook, napisany i namalowany z myślą o najmłodszych czytelnikach. Ilustracje to prawdziwe dzieła sztuki. Zachwycają i zapraszają do świata baśni i dziecięcej wyobraźni. Tytułowa Wypożyczalnia Skrzydeł okazuje się być biblioteką, w której dzieci wypożyczając książki, jakby dostają skrzydeł. Na nich „mogą dotrzeć do przeróżnych krain” i doświadczyć przygody o jakiej właśnie marzą. Książka staje się alegorią skrzydeł, które są najpiękniejszym prezentem jaki możemy ofiarować dziecku.

Wypożyczalnia Skrzydeł…

to miejsce, gdzie z udziałem oraz pomocą pani bibliotekarki „trochę wróżki, trochę czarodziejki”, mali czytelnicy odwiedzają światy. Miejsca, w których można spotkać dinozaura lub udać się do tajemniczego ogrodu. Do zaczarowanego świata można udać się zostając w czytelni lub zabierając książkę do domu. Pani bibliotekarka to ktoś kto użyczy ci skrzydeł.

„Ty też możesz polecieć, dokąd tylko zechcesz. Wystarczy, że odszukasz Czarodziejkę Książek”.

Tytuł przepięknie wydany, w dużym formacie oraz w twardej oprawie. Wyobrażam sobie z jakim zachwytem maluchy będą czytać tę niedługą, ale jakże piękną opowieść. Pełno w niej dzieci, sympatycznych włochatych stworków jak również kolorowych krain.

Ta książka to magiczne ilustracje oraz fantazyjna historia na każdy czas. Wspaniale rozbuja wyobraźnię małych czytelników. Zainspiruje do wymyślania własnej historii, odkrywania tajemnic ale również ukołysze i „uleczy duszę”. Ta książka to taki „magiczny plasterek”.

Mam nadzieję, że ta opowieść zachęci dzieci do odwiedzania biblioteki. A dzieci, które jeszcze nie były w tym bardzo książkowym miejscu nabiorą ochoty na wizytę. Życzę dziejom, aby spotkały tam Czarodziejkę.

Dla małych czytelników polecam również w Gdy Smok się wprowadza.

Wypożyczalnia Skrzydeł, Iwona Pietrzak-Płachta, ilustracje Matylda Konecka, wydawnictwo Agora dla Dzieci, 32 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *