Zagadki Detektywistyczne Sztuka
6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Detektywistyczne,  Dla dzieci,  Kreatywne,  Sztuka

Zagadki Detektywistyczne Sztuka

Zagadki Detektywistyczne Sztuka to jeden z tytułów w serii, w którym czytelnicy szukają odpowiedzi na zadane łamigłówki. W książce znalazło się 25 „tajemniczych przypadków” do rozwikłania. Tym razem motywem przewodnim jest Sztuka. Tematy poukładano na osi czasu od Prehistorii przez Starożytność, Sztukę Średniowieczną, Nowożytną oraz Współczesną. Oś czasu jest spisem treści. By trenować mózg dzieci wyruszają w podróż w czasie. Poznają wiele historyjek o artystach jak również ich dziełach. Krótkie wprowadzenie oraz zasady gry, poprowadzą i zmobilizują dzieci do zbierania punktów. Włącz logiczne myślenie, łącz fakty, czytaj dokładnie, dedukuj – oto rady dla każdego kto podejmuje wyzwanie.

Sztuka w Zagadkach detektywistycznych

Tak jak poprzednie tytuły, oprócz zabawy, Sztuka rownież oferuje dzieciom wiele:

  • rozwija umiejętności logicznego myślenia u dzieci;
  • uczy wyciągania wniosków jak również trenuje spostrzegawczość; 
  • pokazuje jak istotne jest nieszablonowe podejście do sytuacji;
  • rozwija wyobraźnię;
  • oraz opowiada świat (Sztuki).

Czytelnicy dowiedzą się czym jest prehistoryczna rzeźba, co przedstawiały egipskie obrazy, gdzie jako pierwszy pojawił się drzeworyt, z czego artyści pozyskiwali niebieski pigment, z jakiej epoki pochodzi obraz Krzyk Edwarda Munch`a. Jak również całe mnóstwo innych faktów.

Każda epoka lub zagadnienie ma swój krótki opis, po którym nadchodzi zagadka. Bez zanudzania. Odpowiedzi umieszczone są pod każdą z zagadek, do góry nogami. Na odwrocie okładki znajduje się papierowe lusterko. Można je wykorzystać do odczytania odpowiedzi.

Dalej na końcu książki znajduje się sześć stronic angażujących do samodzielnej pracy jak również wykonania zadanych projektów. Na przykład Autoportret Kubistyczny czy zabawa światłocieniem.

Zerknijcie rownież na wnętrze książki zaprezentowanej w filmiku przez Wydawcę.

Zagadki Detektywistyczne Sztuka to fajna wakacyjna lektura. Zajmie czas. Sprawdzi się w podróży. Niezwykle doceniam autora ponieważ, wymagająca tematyka jaką jest Sztuka, została tak opowiedziana, że trafi do wszystkich.

Zajrzyjcie również do recenzji wcześniejszych Zagadek. Były to: Nauka, Historia oraz tom pierwszy Rusz Głową. Natomiast recenzję Zagadki Detektywistyczne z Dreszczykiem znajdziecie TUTAJ. Ostatnia wydana część to Ciała człowieka.

Zagadki Detektywistyczne Sztuka, Victor Escandell, wydawnictwo Debit, 64 strony, wiek 10+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *