6+,  9 +,  Edukacyjne

Rusz głową, baw się Łamigłówkami i rozwiązuj krzyżówki

Od zawsze śledzę nowości jeśli chodzi o publikacje edukacyjne dla dzieci. Ku mojej radości, mój Syn chętnie rozwiązuje rozmaite zadania, najchętniej logiczno – matematyczne. Z racji jego siedmiu lat coraz częściej szukam też kart pracy do zabawy słowem. Naprawdę jest z czego wybierać.

Dziś chcę pokazać Wam zeszyty do „łamania główek”, przygotowane dla dzieci w wieku 7 – 9 lat. Zeszyty gwarantują dobrą zabawę oraz gimnastykę umysłu. I oto chodzi.

Rusz Głową: Łamigłówki dla bystrzaków, Łamigłówki dla ciekawych

W tych zeszytach znajdziecie moc zadań o tematyce piracko – rycersko – podróżniczej. Jest prawdziwy tłok pirackich postaci, zwierząt, zamków, statków. Są szyfry, rebusy, krzyżówki, układanie historii, działania na liczbach, rysowanie, szukanie różnic – słowem, każdy mały bystrzak znajdzie tu coś dla siebie.

Zadania zaprojektowano w biało – czarnej kolorystyce. Jest czytelnie i prosto, łatwo się skupić na zadaniu. Na końcu zeszytów rozwiązania do wszystkich zadań. Zobaczcie przykładowe stronice poniżej.

Krzyżówki Obrazkowe z wesołym piratem oraz wesołym dinozaurem

To znakomita porcja krzyżówek, w których hasła zostały opisane rysunkami. W każdej książce dzieci znajdą ponad 20 krzyżówek do rozwikłania. Diagramy są różnorodne, zarówno pod względem tematycznym jak i graficznym. Są krzyżówki, do których należy wpisać nazwy owoców, słodyczy, zwierząt, zawody, sporty, części ciała, części auta czy roweru, to co w piórniku, są przedmioty codziennego użytku i nieco bardziej egzotyczne. Prawdziwa słowna fiesta.

Krzyżówki obrazkowe są estetyczne i przyjemnie kolorowe, ale przede wszystkim bardzo różnorodne. Tak jak w przypadku Łamigłówek każdy ich amator znajdzie coś dla sobie.

Jeśli szukacie czegoś co umili i urozmaici Waszym dzieciom długie jesienne, a wkrótce zimowe wieczory, to zeszyty z łamigłówkami i krzyżówkami sprawdzą się znakomicie. Polecam

Rusz Głową, Łamigłówki dla ciekawych, Łamigłówki dla ciekawych, opracowanie Mirosław Mańko, Agnieszka Bator, wydawnictwo Aksjomat, 31 stron, wiek 7-9 lat

Krzyżówki obrazkowe z wesołym piratem, Krzyżówki obrazkowe z wesołym dinozaurem, wydawnictwo Aksjomat, 23 stron, wiek 7-9 lat

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *