Wydarzenia

Tutu – wielkie marzenie małej świnki

Dziś chcę Was zachęcić do przeczytania wspaniałej, dziecięcej książki przygodowej, która z pewnością wciągnie Wasze dziecko i Was.

Tutu w chlewiku

Tytułowa Tutu to sympatyczna, mała świnka o wyjątkowej urodzie. Różni się od innych świnek mieszkających w chlewiku, bo jest w kolorowe łaty. To, że jest wyjątkowa przysparza jej wiele trosk. Inne świnki, bowiem dokuczają jej i nieprzyjemnie komentują jej urodę. Traktują jak odmieńca.

„- Ale plamy! – Kto cię tak pochlapał? – Piegus!”

-słyszy Tutu.

Wielkie marzenie Tutu

Na szczęście Tutu ma kochającą mamę i troskliwą opiekunkę, dziewczynkę imieniem Basia. To właśnie Basia opowiada Tutu o rajskiej Wyspie Świnek. Miejscu, gdzie żyją tylko świnki, gdzie świeci słońce, rosną palmy, wokół tylko błękitne morze i wszyscy są szczęśliwi.

„Na tej wyspie zawsze jest ciepło – opowiada Basia – Rosną palmy i egzotyczne rośliny, otacza ją piękna, piaszczysta plaża i czysta, błękitna woda. Na Wyspie Świnek żyją twoi krewniacy i są tam bardzo szczęśliwi. T prawdziwa rajska wyspa.”

Tutu marzy o szczęśliwej wyspie, ale nawet w swych wyobrażeniach nie wie jak miałaby się tam dostać. Jest przecież tylko małą świnką. Czy taka wyspa naprawdę istnieje? Czas pokaże, że tak 🙂

Wielka przygoda Tutu

Pewnego dnia do gospodarstwa przyjeżdża ciężarówki i zabiera Tutu na targ zwierząt. Świnka zostaje sprzedana i już nigdy ma nie zobaczyć swoje mamy. Tak rozpoczyna się jej wielka przygoda.

O tym, czy Tutu dotrze na Wyspę Świnek musicie przeczytać z Waszymi dziećmi sami.

Powiem tylko, że po drodze Tutu czekają naprawdę fascynujące przygody i prawdziwe wyzwania: małe zoo, port, wielkie statki, sztorm, nowe znajomości i głodny aligator.

Jednak to co okazuje się najważniejsze to zwierzęta, które spotyka na swej drodze. Między innymi: szczura Radka, kozę Dowozę czy legwana Leonarda. Chociaż Mała świnka ma wiele determinacji, to też ma wiele szczęścia i dzięki przyjaciołom jest w stanie sprostać niemożliwemu.

Historia Tutu jest o tym, że marzenia się spełniają i o tym, że w marzenia trzeba wierzyć. Książka zaskakuje. Momentami jest zabawna, a momentami pełna grozy. Autorka, Pani Barbara Gawryluk ma naprawdę głowę pełną wspaniałych pomysłów. Z wielką przyjemnością czytaliśmy Tutu. Właściwie jednym tchem. Na pewno nie raz jeszcze do niej wrócimy. Serdecznie polecam i Wam.

Tutu to książeczka w twardej oprawie, w środku dużo tekstu i wiele obrazków. Obrazki raz małe i delikatne, innym razem zajmują prawie całą stronę. Są ciekawe i oddają charakter przygody.

Tutu, autor Barbara Gawryluk, wydawnictwo Literatura, 96 stron, wiek 5+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *