Archeo Kids Kreatywny podręcznik młodego archeologa
9 - 12,  Aktywizujące,  Dla dzieci,  Edukacyjne,  Kreatywne

Archeo Kids Kreatywny podręcznik młodego archeologa

Archeo Kids Kreatywny podręcznik młodego archeologa to książko zeszyt wprowadzający dzieci w świat archeologii. Objaśnia kim właściwie jest odkrywca „zakopanej” historii. Jakie wyzwania przed nim stoją oraz jakie cechy powinni posiadać. „Kopanie w ziemi to podróż w czasie, nigdy jednak dokładnie nie wiadomo, dokąd się dotrze i co się znajdzie”. Kiedy już ktoś uzna, że chciałby zostać archeologiem, książka podpowiada jaką ścieżka podążyć, aby zrealizować marzenie. Jak w wielu innych dziedzinach, trzeba wykazać się determinacją jak również ciekawością świata. Arecho Kids umiejętnie miesza w swym wnętrzu wiedzę, z zadaniami do samodzielnego wykonania. Delikatna kolorystyka pozwala skupić myśli na „wykopaliskach”.

Archeo Kids

Książka w niesłychanie lekki sposób przekazuje wiedzę i zaprasza na spotkanie z nauką. Czytelnicy odbędą podróż do około świata. Odwidzą różne zakątki globu, w których na przestrzeni lat odkryto starożytne artefakty. Książka stworzona została przez prawdziwych archeologów, praktyków. A co dokładnie znajdziecie w części praktycznej:

  • gdzie i jak się kopie?
  • jak wyglądają warstwy archeologiczne;
  • jakiego typu znaleziska można odkryć i jak je opisać;
  • co się dzieje po zakończeniu wykopalisk?
  • gdzie prowadzi się wykopaliska?

Każdy z wymienionych, przykładowych tematów uzbrojony został w zadaje do wykonania. Są to labirynty, łączenie kropek, wykonanie macierzy. Ciekawe jest przygotowanie warstw archeologicznych na przykładzie kanapki wraz z opisem. Jak również odgadnięcie czy dane znalezisko ma cechy pozytywne czy też negatywne.

Świat archeologii

Dalej czytelnicy ruszą w podróż by obejrzeć największe dotychczas odkrycia archeologiczne. Jest ich piętnaście. Między innymi Troja w Turcji, Terakotowa Armia w Chinach, Angkor Wat w Kambodży, Jaskinia Lascaux we Francji z najstarszymi ściennymi malowidłami oraz wiele innych.

W części Dodatek uzupełniono informacje na temat Archeologii w Polsce, gdzie można na przykład przeczytać o „osadzie obronnej sprzed 2700 lat w Biskupinie„.

Całość wieńczy sesja odpowiedzi do zadań jak również miejsce na notatki.

Sami zobaczcie poniżej, jak optymistycznie wygląda wnętrze Archeo Kids.

Bardzo podoba mi się miękka okładka w tym wydaniu ponieważ nadaje książce zeszytową formę. A w zeszycie jak wiadomo można pisać, notować i rozwiązywać zadania oraz karty przygotowane do wypełnienia, bez wyrzutów, że bazgroli się po książce.

Archeo Kids może przydać się w czasie akcji.

Zajrzyjcie również do recenzji kreatywnych książek: Szkicownik Szalonego Wynalazcy TUTAJ, Młody Matematyk notatnik TUTAJ

Archeo Kids Kreatywny podręcznik młodego archeologa, Giovanna Baldasarre, Elisabetta Giorgi, Samanta Mariotti, Nina Marotta, Francesco Ripanti, Levyz Books, 104 strony, wiek 9+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *