Basia i zagadki wszechświata
3 - 5,  3 +,  Dla dzieci,  Dzieci,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

Basia i zagadki wszechświata – Liście

Przedstawiam wam dziś marcową premierę, nowy tytuł w serii Basia i zagadki wszechświata. Liście. Dotychczas w tej serii ukazał się tytuł Mikroby. Tymczasem „Liście” to książka, w której prym wiedzie przyroda. Przyjrzymy się porom roku w wydaniu takim, jakim widzą ją dzieci. Dla przedszkolaków będzie to niezwykła lektura, bo oto właśnie za naszymi oknami budzi się wiosna. I choć dni nadal są chłodne, to dzieci tak jak bohaterka Basia czekają na ciepło i cieszą się pierwszym słońcem. Wraz z Basią dzieci będą obserwować nowy początek życia roślin. Pojawiające się na drzewach pączki, a potem małe wyrastające listki. A potem przyjdą kolejno lato, jesień zima. Kiedy jest się małym człowiekiem, który dopiero poznaje świat to bardzo fascynujące.

Przyrodnicza opowieść, jak zawsze osadzona jest w codziennym świecie Basi i jej rodziny. Będą więc lody z polewą czekoladową, ślimak na liściu i zasapany jeż. Basia dowie się wiele od mamy oraz dziadka o liściach i o tym komu schronienie dają drzewa.

Basia i zagadki wszechświata

Wczesną wiosną Basi spodobał się listek rosnący na drzewie. Dopiero się rozwijał, był całkiem malutki. Dziewczynka postanowiła odwiedzać go codziennie i sprawdzać jak rośnie. Był to listek lipy, a czytelnicy dowiedzą się skąd pochodzi nazwa miesiąca lipca. Basi i jej lipowemu listkowi dzieci będą towarzyszyć przez kolejne pory roku.

Nasze życie na Ziemi jest możliwe dzięki wodzie, którą pijemy, Słońcu które ogrzewa i daje światło tlenowi, którym oddychamy. Tak o świecie opowiada Basi mama.

Dzieci dowiedzą się czym jest zielnik i jak mrówki wykorzystują igły sosen oraz świerków. A na koniec z których liści można zrobić pyszny napój. I jak założyć hodowlę fasoli.

Basia i zagadki wszechświata odkrywają piękno i różnorodność otaczającego nas świata. Proste, dziecięce ilustracje wyjaśniają przyrodę i przekazują wiedzę w prosty i ciekawy sposób.

Jeśli jeszcze nie znacie serii o Basi, to nie czekajcie ani chwili dłużej. To fantastyczna seria dla przedszkolaków i całej rodziny.

Całą serię możecie podejrzeć na stronie wydawcy TUTAJ, a tytuły o których wcześniej pisałam to Basia Wielka Księga Psów i Kotów oraz Basia i Nocowanka.

Basia i zagadki wszechświata – Liście, autorka Zofia Stanecka, ilustracje Marianna Oklejak, wydawnictwo Harper Collins Polska, 24 strony, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *