Komiks Minecraft dla dzieci
5+,  6 - 8,  Dla dzieci,  Komiks,  Minecraft

Frigiel i Fluffy – przygodowy komiks dla dzieci w Minecraft

Frigiel i Fluffy to bohaterowie youtubowego serialu o minecraftowych postaciach, które stworzył popularny francuski youtuber Frigiel. Młody twórca historie swoich bohaterów spisał w dziesięciu tomach komiksu. To wielka grata dla miłośników gry Minecraft. Historie są proste, aczkolwiek wiele się w nich dzieje. Przygoda, wędrówka, odkrywanie, walki z mobami (czyli różnymi potworami) wszystko to, co miłośnicy gry lubią najbardziej.

Każda część jest ciekawie zilustrowana, w taki sposób, że nawet bez czytania można śledzić losy bohaterów. Tekstu nie jest zbyt wiele, za to mnóstwo rysunkowych szczegółów oraz ciekawe światy rozpalające wyobraźnie czytelnika. Dla mnie najcenniejsze są relacje między bohaterami oraz między głównym przyjacielem, a jego czworonogiem. Nie zdradzając zbyt wiele, krótko powiem wam o czym jest kilka pierwszych części. Zajrzyjcie ze mną do środka.

Tajemnica zaginionych arbuzów

To pierwszy komiks z serii Frigiel i Fluffy. W wiosce ktoś skradł cały transport arbuzów, na które tak czekał kupiec Korem. Frigiel wraz z przyjaciółmi Alice i Abelem oraz swoim nieodłącznym czworonogiem wyruszają, aby wyjaśnić zagadkę. Po drodze dużo się dzieje. Będą zombiaki, bandyckie szajki oraz trochę magii. Pojawia się również tajemnicza postać, która ściga Alice. Czy przyjaciołom uda się wypełnić misję?

Sami najlepsi

Frigiel i Fluffy oraz przyjaciele tym razem wyruszają do miasta Famouz, gdzie odbywa się turniej gwiazd – bohaterów Minecrafta. Kto zaskarbi sobie największe uznanie zgromadzonej publiczności, otrzyma w nagrodę złoty posąg swojej osoby. Jednak pokonać trzeba najlepszych i najgroźniejszych. Oj będzie się działo w tej części….

Blok Pierworodny

Miejscem przygody jest stara kopalnia. Figiel wraz z przyjaciółmi mają jej przypilnować dla Davida, który właśnie wszedł w jej posiadanie. Co się wydarzy? Czy przyjaciele podołają rabusiom, creeperom oraz innym stworzeniom i co kryje się w kopalni?

Lodowe królestwo

Zupełnie niespodzianie na wioskę Lanniel spada śnieg. Frygiel odczytuje wiadomość od Króla Lodu, z której dowiaduje się, że wioskę czeka wieczna zima, jeśli nie spełni żądań władcy i nie zapłaci okupu. Przyjaciele próbują rozwikłać tajemnicę zimy i uratować wioskę…. Szalejąca zamieć wspaniale wygląda.

Zaginiona wyspa

Zaginiona wyspa to wędrówka Frigiel, Fluffy, Abel i Alice do niezbadanej Farlandii. Jednak, aby tam dotrzeć bohaterzy muszą przebyć Ocean Głęboki. Splot zdarzeń rzuca ich na zaginioną wyspę…. Piękne morze, widoki oraz palmy, ale również czyhające niebezpieczeństwo…

Pałac Herobrine`a

W tej części bohaterzy kontynuują wędrówkę do Farlandii. Po drodze zatrzymują się w zamku Lorda Natcho. Okazuje się, że coś niepokoi właściciela budowli wzniesionej w świętym miejscu. Zrobi się naprawdę groźnie…

Komiksowe minecraftowe przygody mogą być dla miłośników gry, inspiracją do tworzenia własnych światów. Z drugiej strony mogą zachęcić do czytania dzieci, które za czytaniem nie przepadają. Zawsze powtarzam, że sympatia do książek zaczyna się wtedy, kiedy znajdzie się tę właściwą, ciekawą. Potem sięga się po kolejną.

W serii komiksowej Figiel i Fluffy ukazały się jeszcze kolejno tytuły:

Mój syn, miłośnik Minecrafta, pochłonął serię w ciągu kilku godzin. Potem wracał i analizował wydarzenia na poszczególnych ilustracjach. Miło było obserwować jego zaangażowanie. Jeśli wasze dzieci lubią Minecraft z pewnością polubią również komiks Frigiel i Fluffy.

Zachęcam również do przeczytania wpisu o świetnej serii Minecraft Kroniki Woodsword. To szkolna przygoda, przyjaźń oraz wspólna gra w Mincefraft.

Tajemnica zaginionych arbuzów, wydawnictwo Jaguar, Figiel i Jean-Christophe Derrien, 48 stron, wiek 5+

Sami najlepsi, wydawnictwo Jaguar, Figiel i Jean-Christophe Derrien, 48 stron, wiek 5+

Blok Pierworodny, wydawnictwo Jaguar, Figiel i Jean-Christophe Derrien, 48 stron, wiek 5+

Lodowe królestwo, wydawnictwo Jaguar, Figiel i Jean-Christophe Derrien, 48 stron, wiek 5+

Zaginiona wyspa, wydawnictwo Jaguar, Figiel i Jean-Christophe Derrien, 48 stron, wiek 5+

Pałac Herobrine`a, wydawnictwo Jaguar, Figiel i Jean-Christophe Derrien, 48 stron, wiek 5+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *